28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy. Będzie się działo!

11 i 12 stycznia zagra w Legnicy orkiestra wielkich serc, czyli WOŚP. Jak co roku, program imprezy jest bogaty i różnorodny – koncerty, licytacje, biegi, występy taneczne, akrobatyczne i wiele innych. Tym razem wolontariusze będą zbierać na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. 

Finał WOŚP rokrocznie jest ważnym wydarzeniem dla wielu Polek i Polaków. Oprócz możliwości wsparcia charytatywnego celu, jest to okazja do zintegrowania się i wspólnego spędzenia czasu, ponad podziałami. Legniczanie również chętnie wspierają akcję, przekazując fanty, udzielając się jako wolontariusze, czy też biorąc udział w przygotowanych atrakcjach. Najlepiej o tym świadczy zeszłoroczny rekord, czyli 184 121,85 zł zebrane podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  

PROGRAM 28. FINAŁU WOŚP W LEGNICY:

Sobota, 11 stycznia – koncert rockowy na rzecz WOŚP

Legnicki Finał rozpocznie się od mocnych brzmień. W Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej wystąpi łącznie osiem lokalnych zespołów, grających różne odmiany rocka, czyli Airstrike, Anastasis, Diler Music Band, Lift Off, Metalion, Miasto Gniewu, No Idea oraz Polish Fiction. Koncert zacznie się o 17, a w jego trakcie odbędzie się wiele licytacji. By wejść na koncert, należy wrzucić do WOŚP-owej puszki przynajmniej 10 zł. 

Niedziela, 12 stycznia – Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

 Legnicki Bieg i Marsz z Serduszkiem dla WOŚP

Po raz kolejny legnicki OSiR organizuje charytatywny bieg i marsz na rzecz WOŚP. Dla uczestników przygotowano różne dystanse i kategorie. Wziąć udział może każdy, wrzucając dowolną kwotę do puszki. Zapisy startują o godzinie 14. Start i meta znajdują się przy siedzibie OSiR, ul. Najświętszej Marii Panny, w pobliżu Galerii Piastów. Harmonogram biegów wygląda następująco:

Godz. 15.00 „Bieg Integracyjny” (w tym osoby niepełnosprawne) – dystans 200 m

Godz. 15.10 „Bieg Dziecięcy” – dystans 300 m

Godz. 15.20 „Bieg Rodzinny„ – dystans 400 m

Godz. 15.30 „Nordic Walking„ – dystans 1300 m

Godz. 16.00 „Bieg Główny„ (dla osób powyżej 16 roku życia) – 1300 m

Dziedziniec Akademii Rycerskiej – wstęp wolny

– strefa gastronomiczna

– godz. 14.00 – 17.00 „Legniccy motocykliści”

– prezentacja amerykańskich aut „Wowers”

– godz. 15.00 – Kąpiel legnickich morsów

Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej – wstęp wolny, wejście od dziedzińca

Licytacje i występy: MCK, Diamond Studio, Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta, Studio Fame Art, pokaz tańca flamenco, Bartek Rzepka (półfinalista Must Be The Music), duet akrobatyczny Daria i Aleksandra (półfinalistki Mam Talent). Gwiazdą programu będzie The Vanilla Shake.

W Akademii Rycerskiej będzie można również odwiedzić liczne stoiska: domowe wypieki, strefa zdrowia i urody czy pokazy pierwszej pomocy. Na pierwszym piętrze odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci. O godz. 16.00 będzie można zwiedzić wraz z przewodnikiem Salę Królewską Akademii Rycerskiej, a w godz. 12.00 – 16.00 zobaczyć będzie można wystawę „Matejko” w Muzeum Miedzi.

Licytacje fantów planowane są na godziny 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30. Wśród wielu ciekawych i różnorodnych przedmiotów, takich jak vouchery, przejażdżka Mustangiem,  czy miniatura kasku Roberta Kubicy z wyścigu w Singapurze z autografem, będzie można także wylicytować voucher „Legnickie media grają wspólnie z WOŚP”, który daje zwycięzcy możliwość publikacji artykułu o dowolnej tematyce w e-legnickie, lca.pl, tulegnica.pl, legnica24h.pl, 24legnica.pl, Gazecie Legnickiej oraz portalu stowarzyszenia LAiK laikart.pl. Fant cieszy się dużym zainteresowaniem – w zeszłym roku został zlicytowany za 5000 zł.

O godzinie 20.00, tradycyjnie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwieńczy “Światełko do nieba”.

1 Trackback / Pingback

  1. Rock w czerwonych sercach. Sobotni koncert rozpoczął tegoroczny Finał WOŚP – Laik art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.