Moc dźwięków i rockowych serc. Rekordowy koncert Out Of Control

W andrzejkową sobotę po raz piąty zorganizowaliśmy koncert „Out Of Control”, który tym razem wzbogacony został wystawą prac lokalnych plastyków i fotografów. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na paczki świąteczne dla dzieci z uboższych domów. Zebraliśmy łącznie 3510 zł.

Na koncercie w szczytnej idei zagrało łącznie 8 formacji. Było głównie rockowo, choć nie zabrakło motywów metalowych, nutek jazzowych, klimatów bardowskich czy kawałków bluesowych. Na deskach spiżarnianej sceny zagrali: The Rolling Thunder (rock/akustycznie), Patrycja Kamola (pop/jazz), Kebz (rock), Singer or Sinner (alternatywa), Plug’n’Blues (blues), The Cold (rock/hard rock) i zwycięzcy tegorocznego Przeglądu Kapel Rockowych – zespół Comin (rock/metal).

Ponadprogramowo, „poza kontrolą”, na scenie zobaczyliśmy także Paulinę Baziewską i Marcina Gąbkę, wielkopolskiego barda, który zagrał Gintrowskiego i Kaczmarskiego. Koncert i licytacje poprowadzili Iwona Łazarów i lider LAiK Dawid „Denis” Stefanik.

Jak zawsze na Out Of Control LAiK łączy działania kulturalne z akcją charytatywną. Dochód z imprezy, cegiełek, tatuaży i licytacji, zostanie przekazany na świąteczne dla akcje „Uśmiech pod Choinkę” Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, dzięki której dzieci pochodzące z uboższych domów otrzymają mikołajkowe prezenty. Pod młotek trafiły m.in. atrakcyjne vouchery, koszulki, książki, prace artystyczne czy płyty przekazane przez lokalnych artystów oraz gwiazdy polskiej sceny jak np. trzy opatrzone autografami albumy „Łydki Grubasa”.

Podobnie jak w poprzednim roku pobiliśmy rekord na tym cyklu imprez zbierając łącznie 3510 zł (w ubiegłym roku było to 3114, 77 zł).

W tym roku nocne koncerty wzbogaciliśmy strefą „art” przygotowaną w klimatycznej hippisowskiej aranżacji, na której zaprezentowane zostały prace lokalnych plastyków oraz artystyczne fotografie takich autorów jak Seph Iriye, Oskar Czarnecki, Jimie Karankievitch jako J1M1 PU23L, Martyna Gawron Pierzchała, Weronika Zych, Katarzyna Drozd i Magda Gursztyn. Dzięki KleinDevil – Studio Tatuażu i Piercingu Legnica można też było poznać tajniki tatuażu.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować naszej wspaniałej międzypokoleniowej publice, która jak zawsze świetnie dopingowała muzyków oraz wykazała się dobrymi, hojnymi sercami. Duże brawa należą się dla ekipy LAiK, która włożyła wiele wysiłku w przygotowanie imprezy, w szczególności dla taki osób jak Tomasz Kotek, Iwona Łazarów, Kasia Drodz i Paweł Ciepłuch, ochronie z  Guardian Security oraz partnerom i darczyńcom wspierającym naszą inicjatywę charytatywną z klubem Spiżarnia na czele – mówi prezes LAiK Dawid Stefanik.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.