Kolejna edycja Out Of Control, tym razem nie tylko muzycznie

Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie zaprasza 30 listopada do klubu Spiżarnia na 5. edycję andrzejkowej imprezy charytatywnej „Out Of Control” – tym razem pod hasłem „art & music”. Jak zawsze czeka nas cała noc koncertów, lecz tym razem mamy także strefę „art”, na której m.in. zobaczycie prace lokalnych plastyków, czy będziecie mogli zrobić sobie prawdziwy tatuaż u dziewczyn ze studia KleinDevil. Dochód z naszego andrzejkowego szaleństwa tradycyjnie przeznaczmy na paczki świąteczne dla dzieci z uboższych domów.

Koncert „Out of Control” to świetna okazja do zaprezentowania się dla mniej lub bardziej doświadczonych solistów oraz kapel, którzy chcą budować wraz z LAiK lokalną scenę muzyczną i przy okazji zrobić coś fajnego – swoimi talentami i pasją do muzyki sprawić uśmiech na twarzach dzieciaków z uboższych legnickich domów. Tym razem będzie bardziej rockowo, choć nie zabraknie akcentów bluesowych czy spokojniejszej alternatywy. Na scenie usłyszmy łącznie 7 formacji:
🎸 Comin
🎸 The Cold
🎸 Singer or Sinner
🎸 Plug’n’Blues
🎸 Patrycja Kamola
🎸 Kebz
🎸 The Rolling Thunder

Tym razem idee imprezy próbujemy nieco zmodyfikować, szerzej otworzyć, pchnąć w kierunku „art out of control” i zaprosić artystów chcących pokazać inne talenty niż muzyka. Być może uda nam się odpalić jakieś akrobatyczne show, znaleźć magika, zaprosić do zapowiedzi stand-upera etc. Obecnie mamy już m. in. grupę regionalnych plastyków tworzących interesujące prace osadzone w różnych klimatach czy tatuatorki z KleinDevil – Studio Tatuażu i Piercingu Legnica , które nie tylko powieszą swoje prace, lecz także zrobią Wam tatuaż jak zasilicie zbiórkę. O artystach i muzykach napiszemy napiszemy więcej w osobnych postach na dyskusji wydarzenia na Facebook. Nabór na strefę „art” jest wciąż otwarty, więc jak robicie coś ciekawego i macie pomysł jak to pokazać podczas imprezy, to piszcie do nas – „out of control”.

W sferze „out of control” z pewnością pozostaje także hojność i chęć niesienia pomocy podopiecznym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, bo to zależy jedynie od waszych dobrych muzycznych serduszek. Dochód z imprezy, czyli cegiełek wstępu, tatuaży oraz licytacji rozmaitych fantów, o których napiszemy w dyskusji zostanie poznaczony na akcje „Uśmiech pod Choinkę” TPD, dzięki której dzieci pochodzące z uboższych domów otrzymają mikołajkowe prezenty. Warto zaznaczyć, że duża frekwencja na koncercie plus świetna postawa publiki pozwala nam co roku pobijać rekord zbiórki. Poprzednia edycja imprezy została nawet wyróżniona przez TPD jako akcja charytatywna roku 2018 w Legnicy.

Cegiełki wstępu w cenie 10 zł do nabycia w (od 20 listopada):

 • Art Cafe Modjeska (Legnica Rynek 39- gmach teatru)
 • Sklepik z Marzeniami (Legnica, Najświętszej Marii Panny 14 a-d)
 • Klub Spiżarnia (Legnica, ul. Piastowska 1)
 • Klub „4pokoje” (Legnica, Młynarska 7)
  oraz w cenie 12 zł przed wejściem na koncert.

⭐️⭐️⭐️

Cegiełki wstępu w cenie 10 zł do nabycia w (od 20 listopada):
Sklepik z Marzeniami (Legnica, Najświętszej Marii Panny 14 a-d)

 • Art Cafe Modjeska (Legnica Rynek 39- gmach teatru)
 • Klub Spiżarnia (Legnica, ul. Piastowska 1)
 • Klub „4pokoje” (Legnica, Młynarska 7)
  oraz w cenie 12 zł przed wejściem na koncert.

***

„COMIN”
.Comin to wałbrzyski zespół powstały w 2013 roku, składający się z pięciu chłopaków o zróżnicowanych inspiracjach – w swojej muzyce próbują oni łączyć różne style, zachowując przy tym wspólny mianownik, jakim jest ciężkie rockowo-metalowe granie.Na koncie kapeli znajduje się wydane własnym sumptem „Demo EP” z sześcioma utworami, wiele zagranych koncertów oraz zajęte czołowe miejsca w przeglądach muzycznych -w tym I miejsce w Przeglądzie Kapel Rockowych PKRock’18 w Legnicy. Z uwagi na trudność w zaszufladkowaniu muzyki jaką grają, zespół żartobliwie określa swoją muzykę jako „very” metal z domieszką muzyki młodzieżowej.

„The Rolling Thunder akustycznie”
Zespół “The Rolling Thunder” powstał w 2016 roku na fali grunge’owego szaleństwa młodych artystów. Po dość brudnych początkach, muzycy przenieśli się poza bunt lat 90, a piosenki zaczęły nabierać innego – ciekawszego brzmienia. Podczas koncertu, przez wzgląd na chwilową nieobecność perkusisty, zaprezentują się w wersji “unplugged”.

„THE COLD”
The Cold zrodził się z inicjatywy trojga znających się wcześniej, grających w różnych składach muzyków, gdzie w wyniku poszukiwań, prób, zmian składu, określił się rodzaj muzyki jaki grają oraz pełny skład. Rock, hardrock to dwa nurty, w których odnaleźć można brzmienia, które charakteryzują The Cold. Zespół oprócz własnych kompozycji wykonuje pomysłowo zrealizowane covery m.in. Nasze Randez-Vous, czy Mamona, okraszone zapomnianą już sztuką grania melodyjnych solówek.W 2016 roku zagrali na legnickich Juwenaliach, przed trzytysięczną publiką.

„Plug’n’Blues”
Plug’n’Blues tworzy czterech pasjonatów bluesa: Tomasz Łabowicz (gitara, wokal), Waldemar Winkler (perkusja), Ireneusz Matys (gitara basowa) i Jakub Matya (klawisze). Choć żaden z nich zawodowo nie ma nic wspólnego z muzyką, to sukcesywnie szyją bluesa z zamiłowania do muzyki. Ich twórczość stanowi sumę życiowych przeżyć i emocji, które ulatniają się podczas wspólnego grania. Zespół na koncertach wykonuje zarówno covery polskich sandrów bluesowych jak i własne kawałki bluesa. Plug’n’Blues jest znany lokalnej publiczności choćby z koncertów na dwóch ostatnich finałach WOŚP w Legnicy.

Patrycja Kamola z nową płytą „Nadejdzie lepszy czas”
„Nadejdzie lepszy czas” to już druga płyta 25-letniej Patrycji Kamoli, wokalistki, kompozytorki, tekściarski i pedagoga. Choć debiutancki krążek „Czekając na miłość” był pozycją mocno jazzową, a artystka w ostatnich miesiącach prezentowała nowe oblicze z nieco bardziej rockowym pazurem, to najnowszy album prezentuje jeszcze inną odsłonę artystki i raczej zaskoczy jej słuchaczy. Jest to kompozycja typowo radiowa w nurcie muzyki popowej. Całość jest przepełniona gorzko-słodkimi osobistymi przeżyciami i spostrzeżeniami młodej kobiety, które ulotniły się w słowach i lekkiej w odbiorze muzyce.

„Hania Gwóźdź – Singer or Sinner”
Singer Or Sinner to wokalistka tworząca muzykę alternatywną. W swojej twórczości zależy jej przede wszystkim na przelewaniu emocji w dźwięki. Wokalem zajmuje się już od 7 lat. Ma na swoim koncie liczne występy na lokalnych imprezach, ale nie tylko. Jej muzyka jest dostępna na różnych portalach muzycznych. Współpracuje z zagranicznymi twórcami, wykonuje utwory w języku angielskim.

„Kebz”
Rockowy zespół Kebz, powstały w 2016 roku, po krótkiej przerwie od działalności powrócił i od miesiąca gra regularne koncerty. W 2017 roku zajęli 2 miejsce w legnickiej bitwie dźwięków “Sound War”. Muzyków łączy pasja, która przeobraża się w czystą energię i radość, którą przekazują widowni ze sceny. Wierzą w nieśmiertelność muzyki i pragną pozostawić po sobie coś wyjątkowego.

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom:

Klubowi Spiżarnia

Centrum Druku 4 Kolory

-Stowarzyszeniu Sproject

-Studiu tatuażu i piercingu Klain Devil

-Sklepowi Tupu Tupu

Galerii Piastów

Teatrowi im. Heleny Modrzejewskiej

-Legnickiemu Centrum Kultury

Planszowisku

-Kwiaciarni Kaskada

-Panu Piotrowi Niemcowi

-Panu posłowi Robertowi Kropiwnickiemu

-Panu przewodniczącemu Rady Miejskiej Jarosławowi Rabczence

-Panu rademu Lesławowi Rozbaczyło

-Pani radnej Aleksandruze Krzeszewskiej

 • a także artystom i prywatnym darczyńcą za fanty na licytacje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.