Punk nie umarł czyli Skorpionalia nr 7 w Legnicy.

Już w sobotę 16 listopada w legnickiej Spiżarni prawdziwa gratka dla fanów punkowo rockowych brzmień czyli 7 edycja Skorpionalii organizowana w ramach 141. edycji „strefy de…” Legnickiego Centrum Kultury. Zagrają TZN Xenna, Redakcja, Izerbejdżan, Dobra-Dobra i The Vets. Impreza startuje o godzinie 19.

Skorpionalia impreza koncertowo towarzyska to idea koncertów organizowanych w listopadzie przez zespół TZN Xenna w celu integracji Skorpionów i ich przyjaciół.

Koncert w Legnicy rozpocznie właśnie TZN Xenna ( Punk Rock – Muzyka Latających Żab).

Założony pierwszego sierpnia 1981 roku przez Zygzaka, Czombego, Goga i Marka zespół działał do maja 1987 roku.  Zasłynęli wtedy legendarną winylową epką „Dzieci z Brudnej Ulicy”. Od 2010 roku, kiedy to wokalista Zygzak reaktywował TZN Xennę, zespół wciąż aktywnie koncertuje i wydaje nowe płyty.

Drugi w kolejności na scenę wkroczy zespół Izerbejdżan (rdzenny punk z Izerbejdżanu). Zespól powstał na kanwie pierwszej Edycji Izerbejdżan Punk Eko Fest 2017.

Członkowie zespołu to:

Teo – wokal
Darek Królik Królikowski -gitara
Tomek Blady Walczak – bass
Janek Skulski – perkusja

Następnie wystąpi  polski zespół ska, punk, reggae z Wrocławia czyli The Vets.

W wyniku szeregu zbiegów okoliczności pod koniec roku 2017 Sznyta(Arturo Cicatriz), Marek i Daniel postanowili wspólnie od czasu do czasu pograć bliżej nie określone dzwięki punkskareggae. Sznyta na zimno opisał to zjawisko jako skinohipy. Nazwa THE VETS to taki „amerykanizm”, chodzi o weteranów. Po dwóch próbach Vetsi zagrali w lutym 2018 r. na imprezie charytatywnej w Legnicy, a potem zamknęli się w piwnicy i zaczęli pisać nuty. Pierwszy oficjalny koncert: 08.03.2019 we wrocławskim klubie Alive.

Członkowie zespołu:

Bartek Dolewski – perkusja, samplery
Arturo Cicatriz (Sznyta) – gitara, wokal
Damian Vojtek – klawisze, klarnet
Borys – instrumenty perkusyjne, wokal
Marek – bass
Vojtek – wokal
Pajdo – gitara

Po weteranach na scenie zagoszczą zgredy czyli złotoryjska kapela Dobra- Dobra (Hard Szydera Billy), założona wiosną 2011 roku przez Krzysztofa Hoodego Kalinowskiego (git. voc.) i Rafała Raviciosa Chmielewskiego (bas voc.). Do projektu dołączył perkusista Wojciech Hanka Hanysz i w tym składzie zespół nagrał płytkę „Dobra-Dobra…Chyba Ty”. W zeszłym wieku Hoody i Rav grali wcześniej razem w 1983 w kapeli Neo-Haos. Wiosną 2017 roku dołącza do kapeli Arturo Cicatriz wnosząc nowy element – harmonijkę ustną i dodatkową japę do darcia. W tym też składzie w 2018 nagrana jest druga płyta „YHY”. Kapela grywa offowych festach jak Ramona, Izerbejdżan i imprezy klubowe. W listopadzie 2018 został zapisany na żywo gig który zagrali na urodziny Zygzaka na Skorpionaliach u boku Xenny, Kolaborantów i Bulbulatorsów. Z tego powstała płyta bootlegowa (tylko 77 egzemplarzy) z zapisem tegoż koncertu.

Sobotnie występy zakończy zespół Redakcja założony w 2010 roku przez gitarzystę i tekściarza Darka Duszę, legendarną postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany m. in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd, DiM, czy Shakin` Dudi.
Redakcja zagrała wiele doskonale przyjętych koncertów. Ma w swoim dorobku trzy płyty długogrające. W lecie 2019 roku ukazał się nagrany w nowym składzie maksi singiel „Zawsze niewinny”. Zespół do repertuaru włączył też kultowe nagrania wcześniejszych grup Darka: Śmierci Klinicznej i Absurdu.

Skład:
– Adam Antosiewicz – wokal
– Piotr Magnucki- bas
– Michał Spis – bębny
– Darek Dusza- gitara
– Adam Kotzian – gitara

Na oficjalnej stronie wydarzenia Skorpionalia nr 7 w Legnicy można jeszcze dziś wziąć udział w konkursach i zgarnąć darmowe wejściówki.

Koncert odbędzie się 16 listopada, godz. 19.00 w klubie Spiżarnia (ul. Piastowska 1).

Koszt biletów w dniu koncertu 45 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.