Drugi ogólniak zagrał dla swojej chorej koleżanki Karoliny

W czwartek (7 listopada) w murach II Liceum miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Blisko 20 formacji artystycznych, tworzonych przez uczniów szkoły, wystąpiło podczas koncertu charytatywnego, podczas którego zbierano pieniądze dla chorej absolwentki – Karoliny Ceglarskiej.

Karolina ponownie zmaga się z chorobą nowotworową. Chemioterapia jednak nie jest już wystarczająca – niezbędne są badania genetyczne, które wykażą powiązanie choroby z konkretnym genem. Dzięki temu możliwe będzie określenie leczenia celowanego. Niestety, jest to niezwykle kosztowne.

Aby wesprzeć koleżankę Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą zorganizowania koncertu charytatywnego, który jak widać było po wypełnionej sali i słychać po gromkich brawach, spodobał się szkolnej publiczności. W przedsięwzięcie zaangażowało się bardzo dużo osób m. in. nauczyciele, uczniowie,  artyści, dekoratorzy, dźwiękowcy. 

Tematem przewodnim były filmy Disneya oraz inne produkcje filmowe i animowane. Na scenie zaprezentowano utwory znane i lubiane przez wszystkich oraz te mniej popularne, które zgarnęły jednak nie mniejsze owacje. Oprócz wokalistów i muzyków wystąpili również utalentowani tancerze. Koncert był różnorodny – od chwytających za serce piosenek o miłości do największych przebojów zespołu AC/DC.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na konto  fundacji “Znajdź pomoc”, która wspiera Karolinę. Pomóc może każdy, wsytarczy wejść na stronę fundacji i zrobić przelew online  https://znajdzpomoc.pl/marzenia/karolina-ceglarska/

Fot. Dawid Pamuła

Autor Iwona Łazarów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.