Śpij komfortowo i ciesz się pełnią życia!

Już w starożytności słynny myśliciel Cyceron wiązał sen człowieka z jego siłami witalnymi, a kilkanaście wieków później William Shakespeare trafnie zauważył, że „Sen jest balsamem dla duszy”. Dzisiejsze badania bezapelacyjnie potwierdzają, że komfort snu nie tylko wpływa na nasz samopoczucie w ciągu dnia, ale również na zdrowie.

Aby zapewnić sobie komfortowy sen i poprawić jakość życia należy przede wszystkim zadbać o odpowiedni materac. Ich wybór jest bogaty. Są m.in. materace terapeutyczne (zalecane przez fizjoterapeutów), dla dzieci – zapewniające prawidłowy rozwój organizmu czy dedykowane dla komfortu snu materace, jak np.: wysokoelastyczne, termoelastyczne, kieszeniowe, itd.

Jak wybrać odpowiedni materac dla siebie? Najlepiej wybrać się do renomowanego specjalistycznego sklepu „Salony Snu Hever” w Legnicy, w którym doradcy pomogą dokonać właściwego wyboru.

Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie jak wybrać odpowiedni materac. Wybór jest uzależniony od wielu indywidualnych czynników. Należy przede wszystkim kierować się własną wygodą oraz problemami zdrowotnymi. W celu zaznajomienia z tym problemem zachęcam do zapoznania się z klasyfikacją materacy, która ułatwi nam wybór najbardziej odpowiedniego. Przy wyborze nie kierujmy się też opinią, że materac jest dobry dla kogoś, bo niekoniecznie będzie odpowiedni dla nas. Jeżeli poszukujecie naprawdę dobrej porady na temat jaki wybrać materac, zapraszamy do naszych salonów. Zawsze staramy się pomóc w doborze materaca – zaprasza doradca z Salonu Snu Hever w Legnicy.

W ofercie można znaleźć materace różnego typu. Są to m.in. materace ortopedyczne włoskiej firmy Mollyflex, szwedzkiej – Hilding Anders oraz słowackiego producenta Materasso. Każdy wie, że kluczem do utrzymania zdrowia jest profilaktyka. W łóżku spędzamy 1/3 życia, dlatego dobór odpowiedniego materaca znacząco wpływa na nasze codzienne samopoczucie. Decydując się na materac medyczny przeciwdziałamy powstawaniu odleżyn, wspomagamy procesy rehabilitacji wad postawy oraz zapewniamy sobie profilaktykę wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego).

Z kolei materace termoelastyczne mają wysokie zdolności adaptacji do naszego ciała. Swoją nadzwyczajną elastyczną strukturą lepiej dopasuje się do kształtu ciała i szybciej reagują na zmiany temperatury podczas nacisku, dzięki czemu sprawniej dopasują się do zmiany pozycji podczas snu. Materace te posiadają znakomite właściwości regeneracyjne.

Kolejny typ materacy to materace wysokoelastyczne, niepotrzebnie pomijane często ze strachu, że to zwykła gąbka, która się kruszy. Nic bardziej mylnego. Większość tego typu rozwiązań jest bardziej trwała niż sprężyna, ponieważ taka pianka charakteryzuje się znakomitą sprężystością, przewiewnością i wytrzymałością na nacisk. Znaleźć można także materace kieszeniowe – takie rozwiązanie daje mnóstwo elastycznych punktów podparcia dla kręgosłupa i świetnie dopasowuje się do kształtu ciała. Im więcej sprężyn w danym modelu tym więcej punktów podparcia, a co za tym idzie wyższy komfort snu.

W ofercie są także materace lateksowe. Pianka lateksowa otrzymywana jest w procesie łączenia lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Lateks charakteryzuje się wysoką higienicznością, trwałością i elastycznością punktową.

A jaki więc materac mamy wybrać? Przede wszystkim taki, na którym czujecie się dobrze! Poprawmy komfort swojego życia już dziś i wybierzcie się na konsultacje do Salonu Snu Hever w Legnicy przy ulicy Środkowej 20.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.