„Wieczór z Bardami” 2019 z plejadą muzyków w tym m. in. wokalistą Dżemu (Dewódzkim) i Nie-bo (muzykami z Piotr Nalepa Breakout Tour)

2 listopada (sobota) LAiK zaprasza do Spiżarni na kolejną niezwykłą podróż muzycznym „wehikułem czasu”, czyli 7. edycje kultowego „Wieczoru z Bardami”. Przy okrągłym 40. jubileuszu zespołu Dżem, na koncercie nie może zbraknąć jego wieloletniego wokalisty Jacka Dewódzkiego, który zagra m.in. utwory legendarnego Ryśka Riedla. Tradycyjnie będą także muzyczne wspomnienia innych Wielkich Nieobecnych jak Kaczmarski, Kora, Nalepa, Kubasińska, Klenczon, Jantar czy Ciechowski, które usłyszymy w aranżacji łącznie kilkudziesięciu muzyków jak m. in. z formacji Nie-bo złożonego z muzyków grających w zespole Piotr Nalepa Breakout Tour.

  • To jedna z najlepiej przyjętych cyklicznych imprez w Legnicy ostatnich lat, którą dedykujemy Wielkim Nieobcym polskiej sceny, których ponadczasowa muzyka wciąż żyje w naszych sercach. Magię tych klimatycznych koncertów, tworzy zarówno międzypokoleniowa publika, jak i różne pokolenia muzyków, którzy przygotowują wyjątkowy repertuar muzyczny – mówi Dawid Stefanik ze Stowarzyszenia Legnica Aktywnie i Kreatywnie.

W tym roku przypada 25. rocznica śmierci legendarnego Ryszarda Riedla oraz 40-jubileuszu zespołu Dżem, co musiało być odpowiednio ujęte także na „Wieczorze z Bardami”. Zagra drugi wokalista grupy Jacek Dewódzki, który w 1995 r. zastąpił w Dżemie Riedla. Dewódzki jako kompozytor, autor tekstów i wokalista tworzył historię Dżemu nagrywając z zespołem m. in. trzy studyjne albumy (m .in. utwory „Kilka zdartych płyt”, „Zapal świeczkę”, ‚Dzikość mego serca” czy muzykę do filmu „To ja złodziej”) i kilka płyt koncertowych jak np. album „Dżem w operze”. W Legnicy Dewódzki z pewnością zagra „Zapal Świeczkę” (piosnkę praktycznie niegrywaną na koncertach) oraz liczne piosenki Ryśka Riedla, jak „Cegła”, „Whisky”, „Sen o Victorii”, czy „Naiwne pytania”.

Gościć będziemy także zespół świetnych bluesmanów z zespołu Nie-bo, w skład którego wchodzą niemal wszyscy muzycy grający aktualnie w Piotr Nalepa Breakout Tour (z wyjątkiem gitarzysty Piotrka Nalepy). Liderem formacji – gitarzystą i wokalistą – jest Robert Lubera, doświadczony muzyk współpracujący m. in. z Tadeuszem Nalepa i Piotrem Nalepą, Gawlińskim, Gadowskim, Maleńczukiem czy Balcarem oraz założyciel krakowskiego zespołu Nie-bo, w którym gra swoje autorskie utwory. W wokal Miry Kubasińskiej wcieli się łącząca niezwykła żywiołowość i wrażliwość sceniczną jednocześnie półfinalistka programu The Voice Of Poland Żaneta Lubera. Muzycy zagrali ponad dwieście koncertów pamięci Nalepy i Kubasińskiej m. in. w Polsce, USA, Austrii Niemczech czy Czechach oraz koncerty radiowe.

Dla fanów Jacka Kaczmarskiego zagra Marcin Gąbka – zafascynowany twórczością Kaczmarskiego i Gintrowskiego laureat wielu przeglądów piosenki literackiej. Na koncercie zapowiada wykonanie m. in.  wszystkich czterech części „Obławy” oraz zaprezentuje „kolejną część” piosenki, którą sam stworzył.

Dalej będzie rokendrolowo, poetycko i rockowo. Swoiste aranżacje repertuaru Kory, Klenczona, Grechuty, Zauchy, Jantar i Ciechowskiego przygotowali lokalni artyści z pokoleń i środowisk muzycznych: Weronika Kwaśny z zespołem (laureatka wielu polskich i międzynarodowych konkursów, instruktorka śpiewu – założycielka szkoły Muzyczna Kraina), Bartosz Badtke (solista, stylistka bardowsko – rockowa),  Norbert Sierschyński (laureat m. in. nagrody publiczność na Sound War 2016 r.) oraz The Diler (rock/big-bit/blues, zespół którego pięcioro muzyków zaczynało grać w latach 80., kiedy na świecie nie było jeszcze dwoje obecnych wokalistów fromacji) i gościnnie z zespołem Monika Workun (jedna z najbardziej uzdolnionych młodych legnickich wokalistek, grająca m. in. na Wieczorach z Bardami czy Festiwalu Polskich Legend, laureatka nagrody publiczności na Sound War IV 2019).

***

Legnica, klub Spiżarnia (Piastowska 1), 2 listopada 2019 godz. 19:00

Bilety w cenie 30 zł (do 23 X) / 35 zł (od 24 X)

– Sklepik z Marzeniami (Legnica, Najświętszej Marii Panny 14 a-d)

– Art Cafe Modjeska (Legnica Rynek 39- gmach teatru)

– Klub Spiżarnia (Legnica, ul. Piastowska 1)

– Klub „4pokoje” (Legnica, Młynarska 7)

oraz 40 zł przed wejściem na koncert.

Dżem & Jacek Dewódzki – Naiwne Pytania – Katowicki Spodek 2019 r. 

„Piotr Nalepa Breakout Tour” – „Poszłabym za Tobą”

Za współprace serdecznie dziękujemy:

Klubowi Spiżarnia (ul. Piastowska 1)

Salonowi snu Hever (ul. Środkowa 20)

Centrum druku „4 kolory” (ul. Jordana 18)

Sklepikowi z Marzeniami (ul. Najświętszej Marii Panny 14 a-d)

-Studio Tatuażu i Piercingu KleinDevil (ul. Jaworzyńska 14/5)

-Panu Michałowi Huzarskiemu – przewodniczącemu legnickich struktur SLD

-Panu posłowi Robertowi Kropiwnickiemu

-Panu radnemu Jarosławowi Rabczenko

-Panu radnemu Maciejowi Kupaj

-Panu radnemu Lesławowi Rozbaczyło

-Pani radnej Aleksandrze Krzaszewskiej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.