Wielkie piosenkarskie hity w Art Cafe Modjeska

Okazja dla miłośników aktorskiej interpretacji piosenki i wieczorów łączących teatr z rozrywką w swobodnej atmosferze kawiarni. Autorski recital Zuzy Motorniuk „Ta piosenka brzmi znajomo” to spektakl muzyczny z pogranicza piwnicy jazzowej i kabaretu. Całość jest sentymentalną podróżą do wnętrza grającej szafy ze światowymi przebojami, które zostały odkurzone i przenicowane zarówno w warstwie muzycznej, jak i słownej. Tylko dwa razy w piątek i sobotę 4 i 5 października o godz. 19.00.

W programie hity takich wykonawców jak: Whitney Houston, Stevie Wonder, Black, George Michael, Rihanna, Bonnie Tyler, Frankie Valli czy Dr Alban. W przekładach śpiewającej aktorki, która – czasami bardzo swobodnie – inspirowała się oryginalnymi tekstami oraz w nowych aranżacjach Łukasza Matuszyka wielkie przeboje z końca ubiegłego wieku brzmią bardzo zaskakująco. Całość jest na przemian liryczna i drapieżna, rozpaczliwa i buntownicza, z rezygnacją, ale także z nadzieją i miłością. Na przemian w stylu Gaby Kulki, Katarzyny Groniec, Björk lub Kate Bush.

Piotr Kanikowski, 24legnica.pl: Zuza Motorniuk objawia się kolejno jako femme fatale, krucha istotka tęskniąca za silnym męskim ramieniem, znużona kochanka, odtrącona dziewczyna, królowa parkietów, psiapsiółka psiapsiółki, inkarnacja matczynej miłości z grzechotką na podorędziu. Rapuje jak hiphopowiec, śpiewa głosem operowej divy, uroczo zaciąga po wiejsku albo drapie bębenki solidnym rockowym pazurem. Uwodzi, hipnotyzuje, nie można od niej oderwać wzroku.

– Publiczność będzie świadkiem zabawnego „eksperymentu lingwistyczno-muzycznego przeprowadzonego na żywej tkance, czyli publiczności, ale też zabawy dźwiękiem, co kołacze się w pamięci, ale tak, że… po pięciu nutkach odgadnąć nie ma szans!” – zapewnia Zuza Motorniuk.

Będzie nie tylko przebojowo, ale i tanecznie, gdy usłyszycie niemal oryginalną muzycznie wersję „Felicitá”, piosenkę, którą włoski duet Romina Power i Al Bano wygrał w 1982 roku Festiwal Eurowizji. W wersji legnickiej aktorki przerobioną zabawnie na „Szczęście mi da”. Recital to nie tylko piosenki, ale także zestaw kilkunastu aktorskich etiud. Artystka bawi się kolejnymi rolami, zmienia nastroje i co rusz zaskakuje, nie pozwalając na chwilę nudy.

Zabawa w „skąd ja to znam?” jest przednia. Ułatwieniem dla publiczności będą nie tylko brzmienia, ale i rysunki jej koleżanki ze sceny Gabrieli Fabian, które wyświetlane są przy kolejnych piosenkach. Aktorce na scenie towarzyszyć będzie zespół muzyczny: Marta Sochal-Matuszyk (skrzypce), Andrzej Janiga (pianino) oraz Marcin Spera (kontrabas, gitara basowa).

„Ta piosenka brzmi znajomo” w Art Cafe Modjeska w piątek i sobotę 4 i 5 października o godz. 19.00. Bilet 30 zł. Rezerwacja tel. 76 72 33 505 lub bilety@teatr.legnica.pl. Bilet można kupić także w Internecie https://teatrlegnica.interticket.pl

Grzegorz Żurawiński


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.