Zabawa z historią w tle, czyli gra miejska na zamku

27 sierpnia Zamek Piastowski odbyła się 5. edycja Gry Miejskiej. Dla dzieci zostały przygotowane zagadki i zabawy, podczas których mieli okazję aby oko w oko stanąć z duchem świętej Jadwigi, rycerzami, książętami i innymi mieszkańcami zamku. Cała zabawa toczyła się z historią w tle, którą w interesujący sposób odkrywał przed „mnisi skryba zamku”.


Gra miejska to wydarzenie organizowane co roku dla dzieci przez Towarzystwo Miłośników Legnicy pro Legnica i stowarzyszenie „Legnica na Tak!” przy pomocy Centrum Druku 4kolory, Muzeum Miedzi i Stowarzyszenia Legnica Aktywnie i Kreatywnie.

Dzieci na początku musieli zmierzyć się z własnych strachem spotykając ducha świętej Jadwigi. Wdrapując się po schodach dalej spotkać mogli średniowiecznych rycerzy oczekujących już na dzielnych kamratów. Król też miał okazję przyjąć pociechy na audycje w swoich komnatach i dać im nie łatwą zagadkę do rozwiązania. Na przed ostatnim piętrze czekało dwóch eleganckich szlachciców, przygotowanych na wizytę zwiedzających. Na samym szczycie prócz pięknych widoków, oczekiwał mnich, który miał ostatnią zagadkę dla dzieci. Po rozwiązaniu wszystkich łamigłówek dzieciaki mogli otworzyć sejf w którym to czekał na nich skarb. Zarówno najmłodszym i ich opiekunką towarzyszył tajemniczy mnich, cieszący uszy ciekawymi historiami o zamku.

Tegorocznym hasłem do zdobycia skarbu było 1675 czyli data śmierci Jerzy IV Wilhelm, ostatniego władcy z rodu Piastów zmarłego właśnie na zamku w Legnicy.

Fot. Klaudia Korfanty

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.