Już w sobotę Gra Miejska na Zamku Piastowskim

Moc przygód z historią w tle, rozmaite tajemnicze zagadki, rycerze, książęta i zamkowe duchy – to niektóre atrakcje, jakie czekają na dzielnych małych legniczan w sobotę (24 sierpnia) podczas Gry Miejskiej na Zamku Piastowskim. Wstęp wolny.

Tradycyjnie już z końcem wakacji Towarzystwo Miłośników Legnicy „Pro Legnica” wraz ze Stowarzyszeniem „Legnica NA TAK” zaprasza dzieci na Grę Miejską, która łączy przygodową zabawę z odkrywaniem historii legnickiego zamku.

Kilkunastoosobowe drużyny rozwiązując zagadki przygotowane przez animatorów gry, będą przemierzać mury XIII – wiecznego zamku w poszukiwaniu skrytego w jego komnatach legendarnego skarbu.  Po drodze spotkają rozmaite postaci zamieszkujące twierdzę m.in. książąt, mnichów, rycerzy i zjawy. Mali odkrywcy pokonają także 232 schodki romańsko-gotyckiej wieży św. Piotra i wdrapią się na taras widokowy, z którego można podziwiać całą panoramę miasta i jego okolic. 

Gra Miejska toczyć się będzie w godz. 10.00 – 14.00. Drużyny będą startować równo co godzinę (czyli o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00) z zamkowego dziedzińca obok głównego wejścia. Dzieci mogą wziąć udział w zabawie tylko pod okiem opiekunów. Wstęp wolny, zapisy na miejscu.

Imprezę wspiera Centrum Druku 4 kolory oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.