Półkolonie z SDK Kopernik

Spółdzielczy Dom Kultury Kopernik przygotował dla najmłodszych mieszkańców miasta na ostatnie kilka tygodni obszerny program, tak by każdy znalazł coś dla siebie.

Pierwsza połowa wakacji w SDK Kopernik ugościła ponad 330 dzieci w wieku 7-12 lat, które nie mogły narzekać na nudę dzięki bogatej ofercie zajęć, czy wyjść np. do kina. Na terenie placówki kulturalno-oświatowej zorganizowano zajęcia m.in. plastyczne, sportowe, taneczne, robotyki Lego, czy architektoniczne. Dodatkowo zorganizowano dzieciom spotkania z przedstawicielkami Wydziału ochrony Środowiska, Gospodarowania Odpadami LPGK, czy pszczelarzem, dogoterapeutką i terapeutką leczeń uzależnień.

Odbyły się także dwie wycieczki autokarowe. Na tegorocznej trasie kopernikowych wypraw znalazły się niezwykłe miejscowości Dolnego Śląska. Okazało się, że nie trzeba jechać daleko, żeby poczuć się jak kolejarz (Wioska Kolejarzy, Miłkowice), rycerz średniowiecznego zamku (Wioska Okrągłego Zamku, Owiesno) czy ogrodnik królowej (Arboretum, Wojsławice).

Wakacyjny program SDK „Kopernik” dobiegł końca, ale już planowane są nowe atrakcje na zbliżającą się jesień. Cały cykl wydarzeń został zorganizowany we współpracy z Gminą Legnica.

fot. SDK Kopernik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.