Fantastyczna zabawa w Legnicy, czyli kolejna edycja Imagikonu

Imagikon to legnicki konwent fantastyki, który co roku przyciąga mnóstwo fanów tego gatunku zarówno z Legnicy, jaki z innych miast. W tym roku stowarzyszenie Gladius zaprasza na kolejną edycję zabawy, na której światy fantastyczne spotkają się w jednym miejscu. Konwent odbędzie się w dniach 16 – 17 sierpnia w V liceum ogólnokształcącym.

Fandom fanów fantastyki ma bardzo liczne grono w Polsce, świadczą o tym konwenty, które to odbywają się w całym kraju jak na przykład Pyrkon w Poznaniu czy Comic Con w Warszawie. Lecz legniczanie nie gęsi i swój konwent mają, od 16 do 17 sierpnia V liceum zamieni się w świat w którym uczestnicy zabawy, będą mogli udać się w podróż od najdalszych zakątków Śródziemia do najmroczniejszych miejsc kosmosu.

Dla konwentowiczów przygotowane zostały prelekcję na których fani będą mogli poszerzyć swoją wiedzę, nie tylko o nowe informację na temat fantastyki, ale też i wiadomości ze świata historii.

Ludzie o dużej wyobraźni mogą wziąć udział w sesjach Role Play Game, na których to pod okiem mistrza gry, wcielą się w postacie z różnych uniwersów aby przeżyć niezapomnianą przygodę. Zostały też przygotowane Live Action Role Play gdzie fani będą mogli się poczuć jak bohaterowie swoich wyobrażeń.

Całe wydarzenie przygotowuję legnickie stowarzyszenie fanów fantastyki Gladius. Na samym konwencie, każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to wspaniała okazja do poznawania ludzi i tych samych zainteresowaniach.

Od 16 sierpnia godz. 16 Do 18 sierpnia godz. 19, V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy (ul. Senatorska 32), cena biletów piątek 10 zł, sobota 20 zł, niedziela 5 zł, wejściówka całościowa 30 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.