Święto książki w Galerii Piastów

W Galerii Piastów odbędzie się prawdziwe święto dla legnickich moli książkowych. Każdy, kto lubi literature znajdzie wtedy coś dla siebie. Będzie też możliwość zdobycia autografu od autora.

Już 8 czerwca od godziny 16:00 Galeria Piastów zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, którego gośćmi będą aktorzy Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, oraz bestsellerowy pisarz, Jakub Żulczyk – autor głośnej powieści „Ślepnąc od świateł”, oraz scenarzysta serialu „Belfer”.

W ramach ŚWIĘTA KSIĄŻKI poza książkami do wygrania, przygotowano dwa główne punkty programu.

O godzinie 16:00 odbędzie się odczyt słuchowiska pt’ „Niedźwiedź prawie polarny” w brawurowej interpretacji aktorów z legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Reżyserką projektu jest aktorka teatralna i dubbingowa, Zuza Motorniuk.

Oficjalnie słuchowisko opowiadające o niedźwiedziu brunatnym, który zaczyna siwieć od nadmiaru stresu, miało premierę w zeszłym roku, a sam audiobook jest dostępny na własność dla wszystkich ludzi dobrej woli przekazujących dowolną kwotę na rzecz, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Z okazji ŚWIĘTA KSIĄŻKI twórcy i aktorzy po raz pierwszy zaprezentują tekst na żywo!

Obsada: Zuza Motorniuk, Małgorzata Urbańska, Katarzyna Dworak-Wolak, Magda Biegańska, Anita Poddębniak, Magda Skiba, Mateusz Krzyk, Robert Gulaczyk, Bogdan Grzeszczak, Paweł Wolak, Albert Pyśk, Bartosz Bulanda, Przemek Corso.

O godzinie 17:30 na finał wydarzenia odbędzie się natomiast spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem – prozaikiem i scenarzystą. Autorem bestsellerowej powieści „Ślepnąc od świateł”, która sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy oraz współscenarzystą serialu HBO na jej podstawie, który okazał się być największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat.

Żulczyk zadebiutował w 2006 roku powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, a w 2008 wydał „Radio Armageddon”, zaadaptowany w 2014 roku na scenę Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Pomysłodawca, współautor i współscenarzysta serialowego hitu „Belfer” (Canal Plus). W 2017 roku ukazała się jego powieść „Wzgórze psów”, za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur.

Spotkanie autorskie będzie miało charakter otwarty, a każdy kto się na nim pojawi będzie mógł otrzymać autograf autora.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.