Sound War IV- relacja z legnickiej bitwy dzwięków

Za nami czwarta edycja legnickiej bitwy dźwięków „Sound War” organizowanej przez Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie w klubie Spiżarnia. W muzycznej batalii 7 występujących formacji użyło rozmaitych dźwięków z różnych gatunków muzyki, ostatecznie zwyciężyła legnicka hard rockowa grupa Royal Beggars.

Wybór laureatów nie był łatwy, tym bardziej, że na scenie zaprezentowany został przekrój wyjątkowo różnych gatunków muzyki.W muzycznej batalii udział wzięli Melike Ciritci, HuRaban, Royal Beggars, The Fluorescence, Bartosz Rzepka, The Dealer i Alther Ego. Koncert tradycyjnie zwieńczyli laureaci poprzedniej edycji imprezy – zespół Ad Hoc. Więcej o informacji o artystach można znaleźć TUTAJ. Imprezę poprowadzili członkowie LAiK-a, Dawid Stefanik i Katarzyna Młynarczyk.

– Jak chodzi o poziom muzyczny, to był on chyba największy w historii przeglądu – powiedział wiceprzewodniczący LAiK Tomasz Kotek

Statuetka za zwycięstwo w plebiscycie publiczności Sound War IV wraz z 1000 zł powędrowała do nowej legnickiej hard rockowej grupy  Royal Beggars. O zespole będzie można dowiedzieć się więcej w najbliższy dniach, ponieważ muzycy wygrali także voucher na artykuł promocyjny na łamach wiodących lokalnych portali (m.in. tulegnica, lca.pl, legnica 24h.pllaikart.pl, DamiTV, e-legnickie). Zespół wyjawił, że wygrane pieniądze pragnie przeznaczyć na nagranie nowego materiału w studiu muzycznym.

Na drugim miejscu uplasowało się multiinstrumentalne kobiece trio z Hurabanu (world music / folk). Artystki używając kilkunastu (w tym także egzotycznych) instrumentów zabrały widownię w muzyczną podróż po interesujących kulturach z różnych stron świata. Podium domknęła międzypokoleniowa formacja The Dealer, która w swojej twórczości czerpie inspirację głównie z big bita i bluesa lat 80.

Na imprezie było sentymentalnie z wielu względów. Jednym z powodów jest fakt, że organizacja za całokształt pracy 10 czerwca odbierze od Rady Miejskiej honorową odznakę  „Zasłużonych dla Legnicy” więc była okazja do podziękowań.

– Za nami już niemal 6 bardzo aktywnych i kreatywnych lat, podczas których zorganizowaliśmy lub wpieraliśmy kilkadziesiąt projektów kulturalnych, edukacyjnych i charytatywnych.  Jest to myślę wyróżnienie dla wszystkich Legniczan, którzy włączyli się w nasz niezależny, oddolny ruch społeczny jakim jest Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie. Tak samo dziś, pragnę podziękować przede wszystkim sponsorom i wolontariuszom LAiK, dzięki którym to wszytko się dzieje –

powiedział ze sceny założyciel i lider stowarzyszenia Dawid Stefanik.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.