Noc muzealna w Legnicy

18 maja w muzeum miedzi odbędzie się już XIV edycja nocy w muzeum, z tej okazji dla legniczan zostało przygotowane mnóstwo atrakcji.

W tym roku noc w muzeum zbiega się z 50 leciem jednej z najważniejszych imprez w Legnicy, czyli „Ogólnopolskiego Turniejów Chórów LEGNICA CANTAT” dlatego tegoroczna edycja odbędzie się pod motywem LEGNICA CANTAT. Prócz samych występów chóralnych (w który wlicza się występ chóru Madrygał), uczestników imprezy swą twórczością uraczy znany legniczanin, Gabriel Fleszar.

Lecz nie samą muzyką człowiek żyje. Dla legniczan została też przygotowana niezwykła podróż w czasie, na której to mieszkańcy miasta będą mogli na własnej skórze przeżyć życie codzienne w epoce średniowiecza. Dla zainteresowanych bardziej wyniosłymi klimatami, będzie przeprowadzona wystawa homemade, na której zostanie zaprezentowana biżuteria, której część pochodzi ze zbiorów z Muzeum Miedzi. Zainteresowani będą też mogli poznać historię złotnictwa.

Nie zapomniano też o fanach mocnych wrażeń, teorii spiskowych jaki całej maści osób zainteresowanych mrocznymi zakątkami naszego miasta. Jak powszechnie wiadomo budynek w którym mieści się Legnicka Biblioteka Publiczna należał kiedyś do Loży Wolnomurarskiej, a informacje o diabelskich freskach tam znalezionych obiegły całą Polskę.

Ponadto został przygotowany wyjazd do legnickiego pola, aby lepiej poznać historie bitwy pod Legnicą z 1241 roku. Całe wydarzenie jest darmowe, lecz należy się wcześniej zgłosić po bilety.

17 maja, godz. 17, Muzemu Miedzi, wstęp darmowy

Cały plan zamieszczamy poniżej:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.