Sound War IV – muzyczna „bitwa dźwięków” już 1 czerwca

1 czerwca w klubie Spiżarnia po raz czwarty rozegrana zostanie legnicka „bitwa  dźwięków” – Sound War IV. Bądźcie gotowi, uzbrójcie się w czas i dużą dawkę energii, bowiem na scenie zobaczymy aż 8 kapel i solistów reprezentujących różne style muzyczne. Natomiast Wy – czyli cała publika – jak zawsze wybierzecie zwycięzców naszej  muzycznej rywalizacji!Na imprezę zaprasza Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie (LAiK). 

Legnicki Sound War po kilku udanych poprzednich edycjach w naturalny sposób został jedną z najważniejszych tego tupu imprez w regionie. Świetna zabawa żywiołowej publiczności pod sceną i energiczne występy zróżnicowanych stylistycznie muzyków, to opis niczym z fotograficznego kadru z koncertu. Ważnym elementem konkursu jest także oryginalny i sprawiedliwy sposób głosowania, co jest jedną z większych zalet „Sound War”. Kto był ten wie, kto nie, może zobaczyć nasze archiwalne relacje TUTAJ. Całe wydarzenie zwróciło też uwagę patronujących naszej „bitwie dźwięków” mediów (portali, telewizji, czy radia), co pozwala nam szerzej promować naszych lokalnych twórców.

Tym razem akces do koncertu zgłosiło niemal 30. formacji, głównie z okolic Dolnego Śląska. Po ciężkich naradach wybraliśmy (aż/tylko) siedmiu wykonawców, którzy zamierzą sie w naszej dźwiękowej batalii: Melike Citici, HuRaban, Royal Beggers, The Fluorescence, Bartosz Rzepka, The Dealer i Alther Ego. Koncert tradycyjnie zwieńczą laureaci poprzedniej edycji imprezy – zespół Ad Hoc.

Na koncercie będzie więc bardzo przekrojowo pod wieloma względami. Od spójniejszych – acz emocjonujących – występów solistów, przez klasycznego rocka (z pokroju stylistyki m.in. Republiki czy Comy), motywy z indie rocka czy muzyki bałkańskiej, po ciężkie heavy metalowe brzmienia. Jedna z kapel reprezentująca nurt  world music będzie wydobywać nuty z tak dość nietypowych, a nawet egzotycznych instrumentów jak kontrabas, skrzypce, perska kamancha, bębny obręczowe, egipska darbuka, riq, castagnet czy tambora. Najstarsza formacja biorąca udział w konkursie swoje zalążki ma obsadzone jeszcze w stanie wojennym (1981 r.), a najmłodsi wykonawcy – którzy będą dominować na scenie – reprezentują pokolenie młodzieżowe (m.in. licealiści, studenci). Będzie Legnica, Wrocław, Głogów czy Pielgrzymka. Jak ubiegłych latach widownia wybierze spośród artystów swoich faworytów, na których czekają rozmaite nagrody.

1 czerwca, godz. 18:00,  klub Spiżarnia (ul. Piastowska 1). Bilety w przedsprzedaży w cenie 10 zł do nabycia (od 15 maja) w:

– Sklepik z Marzeniami (Legnica, ul. Najświętszej Marii Panny 14)

– klub 4pokoje (Legnica, Młynarska 7)

– Art Cafe Modjeska (Legnica Rynek 39- Teatr)

– Spiżarnia (Piastowska 1)

oraz w cenie 12 zł w dzień koncertu.

Sylwetki twórców

The Fluoresence
Zespół The Fluorescence to czwórka młodych artystów grająca indie/aletenative rock. Uformowali się we Wrocławiu i tam też tworzą. Swoje kawałki nagrywają w stylu Lo-fi, co w efekcie daje nietypowe, specyficzne brzmienie.

Alther Ego

Zespół z Głogowa założony w 1981r. reaktywowany w 2007r. W skład wchodzą: Waldemar Wolanin – perkusja, Robert Rożek – gitara, Andrzej Jeda – gitara, Remigiusz Kapinos – głos, Piotr Zdobylak – gitara basowa. 50 latkowie grają mocnego rocka który tworzą jako dobrą zabawę.

Bartosz Rzepka

Tworzę, gram na pianinie, śpiewam. Staram się przekazywać jak największą część siebie i oddawać to „coś” co powoduje, że na chwilę się zatrzymujemy, na chwilę zapominamy o pośpiechu, na chwilę dajemy się ponieść, po prostu na chwilę się zapominamy. Brałem udział w programie Must Be The Music. Była to dla mnie wielka frajda, jednocześnie ogromny stres jak i przygoda.Wygrałem konkurs publiczności – za co Wam – moim odbiorcom, słuchaczom wielkie, wielkie, ogromne dziękuję! Grałem w zespołach Felters i Force Of Crabs, Looz Box, Boundless. Obecnie działam solo. Na swoim koncie mam jedną płytę, która naprawdę bardzo dobrze się przyjęła – nie spodziewałem się tak pozytywnego jej odbioru. Powoli kończę pracę nad utworami, które znajdą się na kolejnej płycie.

HuRaban

Zespół zawiązany w Legnicy przez absolwentki wrocławskiej Akademii Muzycznej: multiinstrumentalistkę Fabianę Raban i gitarzystkę- Hannę Włodarczyk , w 2017r. do zespołu dołączyła wokalistka -Monika Zapaśnik. Trio koncertuje głównie za granicą: w Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Włoszech i Norwegii. Aranżuje autorsko muzykę z różnych stron świata; bałkańską, żydowską, latynoską, a także polską. W trakcie rozlicznych podróży po Europie trio kolekcjonuje tematy muzyczne, a także oryginalne orientalne instrumenty perkusyjne, strunowe oraz flety. Oprócz kontrabasu, skrzypiec i gitary, HuRaban używa orientalnych instrumentów, takich jak perska kamancha, którą wykorzystuje w polskich kujawiakach, a także energetyczne bębny obręczowe, egipską darbukę, riq, castagnet i tamborę. W 2017r. wydały debiutancką płytę „Owcze Źródło”. Grupa ma na swoim koncie wiele nagród w tym m.in. Grand Prix „Tryton” festiwalu FAMA 2018r. Od 2017 roku HuRaban współpracuje z poetką Anną Podczaszy (nominowaną do literackiej nagrody Nike 2000), która specjalnie dla HuRabanu pisze teksty.


Ad Hoc

Zespół z Proboszczowa grający rocka, zdobywcy II miejsca na poprzedniej edycji Sound War i uczestnicy tego rocznego Przeglądu Kapel Rockowych. Młodzi muzycy przekonani, że rock nie umarł chcą po raz kolejny udowodnić to legnickie publiczności, lecz tym razem nie jako uczestnicy, ale laureaci.

Royal Beggars

Royal Beggars  powstał na bazie nieistniejącej już formacji The Negative One, a dokładnie z inicjatywy perkusisty Piotrka Gorczyckiego i gitarzysty Szymona Cichockiego. Muzycy mają na swoim koncie kilkanaście koncertów, nie tylko w Legnicy. Obecnie skład Royal Beggars uzupełniają basista Krzysztof Rubaj i utalentowana młoda wokalistka Monika Workun. Jak zaznaczają artyści, wraz ze zmianą szyldu i modernizacją składu, zespół zyskał nową energię i brzmienia. Z mocniejszego wcześniejszej stylu bliskiemu heavy metalowi z growlowym głosem, nowy materiał ewoluował w bardziej spokojny i melodyjny hard rock z wyrazistym kobiecym wokalem.

Melike Ciritci

Śpiewam głównie indie rock i rock. Doceniam również muzykę alternatywną, ale nie zamykam się tylko na te gatunki muzyczne. Robię to, co kocham i uwielbiam przekazywać moją miłość innym.

The Dealer 

Kapela złożona z muzyków, którzy mają bogaty dorobek sceniczny i dwójki młodych wokalistów. Sam zespół swą działalność rozpoczął w 2017 i jak mówią, chcą się zaprezentować przed legnicką publiką. Na scenie pojawi się siedmioosobowa formacja, która uraczy legniczan energiczną muzyką przypominającą klasycznego polskiego rocka.

 

Wy wybieracie Zwycięzców!

Jak ubiegłych latach widownia wybierze spośród artystów swoich faworytów, na których czekają rozmaite nagrody. Gromkie brawa publiki, chwała, sława, dyplomy i statuetka. Dorzucamy także parę złotych dal trzech laureatów (w tym I miejsce 1000 zł). Zwycięska formacja będzie mogła także opublikować na łamach wiodących lokalnych portali (m.in. tulegnica, lca, legnica24, laikart.pl, Dami TV, e-legnickie) artykuł na swój temat (np. biografia/wywiad) oraz wystąpi jako gwiazda na kolejnej edycji Sound War.

Nowością będą dodatkowe nagrody specjalne od jury jak m.in. voucher o wartości 1000 zł na a usługi produkcyjne i postprodukcje od Sproject  czy możliwość zagrania koncertu na plenerowej imprezie LCK w Legnicy (np. Dni Legnicy) – nagroda od Legnickiego Centrum Kultury.

Za wsparcie naszej inicjatywy serdecznie dziękujemy:

Niezwykle ważni są także sponsorzy imprezy, którzy dostrzegają duży potencjał w wydarzaniu, które stało się jedną z kulturalnych wizytówek Legnicy. Serdecznie dziękujemy:

Galerii Piastów (ul. Najświętszej Marii Panny 9) – główny partner imprezy.

Centrum Druku 4kolory (ul. Jordana 18)

-Restauracji Wegarnik (ul. Młynarska 7B)

Sklepikowi Z Marzeniami (ul. Najświętszej Marii Panny 14 a-d)

-Panu Przewodniczącemu Rady Miejskiej Jarosławowi Rabczence (PO)

-Panu Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Arkadiuszowi Baranowskiemu (PiS)

– Panu Michałowi Huzarskiemu – przewodniczącemu legnickich struktur SLD

-Panu Radnemu Maciejowi Kupajowi (PO)

-Panu Rademu Lesławowi Rozbaczyło (PO)

-Pani Poseł Elżbiecie Stępień (PO

-Pani Katarzynie Odorowskiej (Wiosna)

-Pani Radnej Aleksandrze Krzeszewskiej

1 Trackback / Pingback

  1. Sound War IV- relacja z legnickiej bitwy dzwięków – Laik art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.