Festiwal SREBRO w Galerii PiastówW sobotę (11 maja) Galeria Piastów w Legnicy zapewniła legniczanom wiele ciekawych atrakcji w ramach inauguracji wydarzeń związanych z międzynarodowym Festiwalem SREBRO w Legnicy.

W sobotę w legnickiej Galerii Piastów zdecydowanie górowało srebro. Galeria Sztuki wraz z Galerią Piastów, która aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, zorganizowały imprezę, podczas której można było uczestniczyć w wielu ciekawych atrakcjach.

Organizatorzy przygotowali pokaz mody z artystyczną awangardową biżuterią z Galerii Sztuki (która jest na co dzień do podziwiania tylko na pokazach mody i specjalnych czasopismach) i stylowymi ubraniami dostępnymi w sklepach Galerii Piastów. Poza pokazem mody czekała również blogerka modowa, która przeprowadziła dla legniczanek prezentacje z poradami stylizacyjnymi.  Dla najbardziej aktywnych uczestników wydarzenia, Galeria Piastów przygotowała upominki takie jak: bilety do kina Helios, czy zaproszenia do Parku Rozrywki Play City.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez Galerię były interesujące warsztaty,
zarówno dla dzieci jak i dorosłych, na których można było zapoznać się ze sposobami tworzenia biżuterii w rożnym stylu np. ozdobnych lustereczek, z kamieni półszlachetnych, czy materiałów ekologicznych, co wpisuje się w najnowszą eko-politykę miasta.

Jak wyjaśnia dyrektorka Galerii Sztuki- Justyna Teodorczyk, to wydarzenie przypomina legniczanom, że ta wielka impreza artystyczna, która jest znana na całym świecie, swoje korzenia ma właśnie w Legnicy. Nie bez powodu, w końcu Huta Miedzi jest jednym z największych producentów srebra na świecie- warto o tym pamiętać – tłumaczyła dyrektor Galerii Sztuki Justyna Teodrczyk.

Wystawa poświęcona 40-leciu legnickiego Festiwalu SREBRO będzie dostępna w Galerii Piastów do końca czerwca. Finał festiwalu obędzie się w najbliższy weekend – pełen program TUTAJ .

Fot. Mariusz WitkowskiBądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.