Światowy Dzień Zespołu Downa w Legnicy – występy dzieci i Łzy

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji w Akademii Rycerskiej Legnickie Stowarzyszenie Przyjaciół Rodzin i Dzieci z Zespołem Downa “Otwórz Serce” zorganizowało imprezę, która jak przyznaje prezes stowarzyszenia Anna Kącka, miało budować świadomość ludzi na temat tej choroby.

Na scenie mogliśmy zobaczyć występy wokalne i teatralne maluchów, pokazy taneczne, pokazy karate, oraz prezentacje zajęć korekcyjnych, jakie na co dzień są prowadzone w zakresie działań stowarzyszenia. Dzieci, które występowały nie miały łatwego zadania, ponieważ to wyjątkowe wydarzenie zgromadziło tak wiele osób, że sala maneżowa była niemal w całości zapełniona. Pomimo towarzyszącego stresu przedstawienia były bardzo udane, a publiczność nagradzała tą niesamowitą odwagę gromkimi brawami.

Nie był to jednak koniec atrakcji, bo na sam finał zagrał dla dzieci zespół Łzy. Nie obyło się bez tańca i innych zabaw. Udało nam się porozmawiać o tej szczytnej inicjatywie imprezy z wokalistką zespołu Sarą Chmiel.

Gracie dzisiaj na końcu, ale nie jesteście głównymi gwiazdami na scenie.
To nie jest nasz dzień. Nie jesteśmy gwiazdami wieczoru tylko je wspieramy.
Graliście już kiedyś na takich wydarzeniach?
Mieliśmy okazje, ponieważ bardzo wspieramy wszelkie akcje charytatywne. Moim zdaniem to bardzo ważne, żeby artyści pokazywali, że wspierają takie akcje. Ludzie często biorą przykład ze swoich ulubionych artystów i innych ludzi, z którymi się utożsamiają, dlatego lubimy pokazywać, że pomagamy innym i wspieramy takie wydarzenia.
Czy na tą okazje macie specjalny repertuar, czy gracie według stałej setlisty?
Setlista się zmienia i staramy się ją dopasować do okoliczności.
Kiedy możemy się spodziewać waszego nowego albumu?
Jesteśmy w trakcie przygotowywań, spotykamy się na próby. Szykujemy się do letniej trasy i bardzo się z tego powodu ciesze. Więcej nic nie będę zdradzać, ale na naszych mediach społecznościowych będą pojawiały się wszystkie informacje.
Jaki mówimy o wyjątkowych występach, to czy tam jakiś który wyjątkowo utkwił ci w pamięci?
Nie ma żadnego szczególnego koncertu, ponieważ podchodzę z sercem do każdego występu. Natomiast mile wspominam koncert Woodstockowy, ponieważ odbył się w dniu moich 25-tych urodzin I spędziłam ten dzień robiąc to co kocham. Miałam na tamtych urodzinach naprawie sporo gości.

Fot. Mariusz Witkowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.