Spektakl „Wyzwolenia”

Teatr Modrzejewskiej tym razem na warsztat wziął dramat Wyspiańskiego, i inspirując się tym na deskach wystawił sztukę „Wyzwolenia”, która to stawia podstawowe pytania na temat polskości.

Magdalena Drab, autorka sztuki, postawiła przed sobą nie łatwe zadanie, inspirując się sztuką Wyspiańskiego pokazała uniwersalizm tematów poruszanych w polskiej literaturze. Pomimo osadzenia akcji w czasach współczesnych można zobaczyć iż problematyka utworu dotyka i dotykała polaków zarówno w XIX w. jaki teraz. Reżyserem spektaklu jest znany i ceniony w świecie teatru Paweł Cieplak.

– Robimy to samo, co sto lat temu robił Wyspiański tworząc swoje „Wyzwolenie”. Chcieliśmy zadać te same pytania, tylko w innym kontekście, innym językiem, innymi słowami. Próbujemy wyzwalać się nie od jego myśli, lecz pewnej tonacji –  wyjawia autorka sztuki.

Za ruch na scenie odpowiada znany tancerz i choreograf Leszek Bzdyl, na scenie Gadzińskiego legniczanie zobaczą znanych już sobie aktorów takich jak Magda Skiba, Magda Drab, Ewa Galusińska, Magda Biegańska, Zuza Motorniuk, Małgorzata Urbańska, Małgorzata Patryn, Katarzyna Dworak, Gabriela Fabian, Anita Poddębniak, Paweł Palcat, Bogdan Grzeszczak, Bartosz bulanda, Robert Gulaczyk, Rafał Cieluch i Mateusz Krzyk.

Spektakl jest też bogaty w ścieżkę dźwiękowa za którą odpowiadają Michał Litwiniec i znany z zespołu Kormorany Paweł Czepułtowski.

Spektakl można zobaczyć w marcu w dniach 19-24

Premiera spektaklu odbyła się 16 marca, bilety w cenie 35 zł (normalny) 30 zł (ulgowy) do nabycia w kasie teatru.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.