Damy Rocka w Akademii Rycerskiej w Legnicy

Kto z nas nie zna największych kobiecych przebojów rockowych autorstwa Kory, Agnieszki Osieckiej, Beaty Kozidrak, Maryli Rodowicz, Miry Kubasińskiej czy Tiny Turner? Właśnie w wyniku inspiracji ich kultową twórczością powstał wyśmienity projekt muzyczny „Damy Rocka”.

Za niezwykle klimatyczne aranżacje kultowych przebój jak „Krakowski Spleen”, „Kocham Cie Kochanie Moje”, ” Cykady na cykladach”,  „Poszłabym za Tobą”, Co mi Panie dasz”, „Ale to już było”, czy „Simply the best” odpowiadają doborowi muzycy grywający na co dzień w różnych zespołach na największych polskich scenach. Artyści łącznie mają na swoim koncie kilkaset koncertów, kilkadziesiąt występów telewizyjnych, czy różne stylistycznie nagrania i płyty.

Pierwotnie połączyli siły aby stworzyć projekt poświęcony Agnieszce Osieckiej, który miał premierę w październiku 2018 r. w słynnej wrocławskiej sali koncertowej „Stary Klasztor”. Sukces, jakim okazał się premierowy  koncert – podobnie jak kolejne występy -zainspirował muzyków do kontynuacji współpracy, czego wynikiem jest najnowszy projekt „Damy Rocka”.

Liderką formacji jest pochodząca z Legnicy wokalistka Nikola Warda. Utalentowana artystka w swojej karierze zagrała w sumie kilkaset koncertów, niejednokrotnie przed kilkudziesięciotysięczną publiką, odhaczając m.in. kilkanaście występów solowych i zespołowych na „Przystanku Woodstock”.

Nikoli towarzyszy zespół doświadczonych muzyków wywodzących się z różnych znanych w mass mediach projektów muzycznych: Gabrysia Cybuch – chórki, flet poprzeczny, Adam Komorowski – piano, Robert Dachowski – perkusja, Magdalena Dachowska – bas, Marcin Gołda – gitara, Łukasz Parlicki – gitara.

Koncert „Damy Rocka” z pewnością będzie imprezą, która chwyci za serca wszystkich miłośników kultowej, ponadczasowej polskiej muzyki, choć na imprezie pojawią się także świetnie wszystkim znane zagraniczne przeboje. Za organizacje wydarzenia odpowiada nasze Stowarzyszenie, czyli Legnica Aktywnie i Kreatywnie.

14 kwietnia o godz. 18:00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej

Bilety w przedsprzedaży w cenie

30 zł – do 31 marca /40 zł do 13 kwietnia do nabycia w:

– Sklepik z Marzeniami (Legnica, ul. Najświętszej Marii Panny 14)

– Klub 4pokoje (Legnica, Młynarska 7)

– Art Cafe Modjeska (Legnica Rynek 39- Teatr)

50 zł przy wejściu w dniu koncertu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.