Projekt Volodia, czyli odświeżony Wysocki, na Witelon Music Night

Już 5 marca z okazji cyklicznych koncertów Witelon Music Night, w domu studenta zagości Projekt Volodia, który słynie m.in. z oryginalnych polskich aranży muzycznych Włodzimierza Wysockiego .

Zespół w swojej twórczości inspiruję się tekstami Włodzimierza Wysockiego. Projekt powstał z inicjatywy Janusza Kasprowicza, osoby odpowiedzialnej za pierwszy cykliczny festiwal twórczości Wysockiego „Volodia pod Szczecińcem”.

Projekt Volodia tworzy w niezbyt docenionym i popularnym w Polsce gatunku poezji śpiewanej. Teksty zespołu przenoszą słuchacza w świat brudnej i momentami brutalnej poezji. Jest to też doskonała okazja, żeby posłuchać aranżacji piosenek Włodzimierza Wysockiego w języku polskim. Oprócz Wysockiego zespół sięga też do repertuaru innych muzyków, takich jak np Leonard Cohen, Tom Waits, a także posiada autorskie utwory.


Formacjae tworzą prawdziwi multiinstrumentaliści, którzy podczas koncertów używają takach instrumentów jak akordeon, vinofon, instrumenty perkusyjne, gitary, bas, flamenco, banjo, czy ukulele.

Koncert odbędzie się 5 marca 2019 roku w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy o godzinie 19:00. Wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.