Kasia Kowalska zagra i zaśpiewa w Legnicy na Dzień Kobiet

8 marca w Hotelu Sękowski w Legnicy zagra jedna z najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki Kasia Kowalska. Na koncercie usłyszymy największe hity artystki z przekroju całej jej kariery oraz utwory z najnowszej płyty „AYA”, na którą fani musieli czekać aż 10 lat.

„Aya” to pierwszy od 10 lat studyjny album Kasi Kowalskiej i dziesiąty w jej dotychczasowym dorobku. Premiera krążka zbiega się z 25-leciem pracy artystycznej wokalistki. W trakcie przerwy od nagrań, Kasia skupiła się na wychowaniu syna. Podróżowała również po całym świecie. Odwiedziła między innymi Brazylię, Indie i Kolumbię. Inspiracje dźwiękami i kulturami z różnych zakątków globu doskonale słychać na albumie „Aya”.

Utrzymane w alt-folkowym klimacie utwory przynoszą wewnętrzne ukojenie, opowiadają o uzdrawiającej sile miłości, a także są próbą rozliczenia z przeszłością. Artystka zadedykowała swoją najnowszą płytę niedawno zmarłemu ojcu. Ale to nie jedyny aspekt, który sprawia, że podczas słuchania nowego albumu można przeżyć wiele wzruszeń – informuje na swojej stronie artystka.

W trakcie długiej przerwy od powstania ostatniego autorskiego albumu studyjnego, Kasia Kowalska nieustannie utrzymywała się na szczytach popularności grywając liczne koncerty, nieustannie pojawiając się rozgłośniach radiowych, biorąc udział w ciekawych projektach muzycznych, czy w świetniej formie nagrywając płyty koncertowe, składanki i single.

Do najciekawszych wydawnictw ostatnich można zaliczyć album live „Kasia Kowalska – Woodstock 2014” (DVD/ CD),  płytę  koncertową „Ciechowski. Moja krew” (2010), czy singiel „Kwiaty we włosach” na składance „Klenczon Legenda” (2012). Artystka ostatni raz przed legnicką publicznością wystąpiła dwa lata temu podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Koncert obędzie się 8 lutego o godz. 19.30 w Hotelu Sękowski w Legnicy (Gliwicka 15). Bilety w cenie 100 zł do nabycia w Hotelu Sękowski (tel: 76/ 721 31 60 e-mail: marketing@hotelsekowski.pl).

FOT. laikart.pl (Magdalena Bzowy)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.