Showcase, czyli młodzi przejmują scenę w SDK Kopernik

Już 22 lutego w Spółdzielczym Domu Kultury Kopernik, legniczanie będą mogli zobaczyć muzyczne talenty młodych artystów z miasta. W znanych utworach gwiazd, jaki też w swoim autorskim repertuarze wystąpią Karlla, Singer or Sinner, Monika Workun i Emilia Czerwińska.

Legniczanie momentami nie są świadomi, że w naszym mieście można napotkać na prawdę uzdolnionych młodych ludzi. Showcase jest jednym z tych wydarzeń, gdzie początkujący artyści mają szanse się pokazać przed szerszą publiką.

Swój występ na scenie dadzą:

Karlla występuje od 2014 r. W tym czasie zaprezentowała się na scenach największych miast w Polsce, biorąc udział m.in. w Songwriter Łódź Festiwalu, Slot Art Festivalu, Sofar Sounds Kraków, Sofar Sounds Wrocław, zagrała również dla BalconyTv Poznań, SILESIA VIDEOSESSION, Vintage Sessions, International Boat of Culture Festival, Secret House Gig Poznań.Artystka czerpie inspiracje z muzyki skandynawskiej, minimalistycznej, przestrzennej. Przy brzmieniu gitary akustycznej i ukulele oprowadza słuchaczy po zakamarkach emocji.W 2016 roku wydała własnym nakładem epkę Homemade, na której znajdują się trzy utwory domowej roboty.

Singer Or Sinner – to artystka, która wykonuje własne utwory, utrzymane w klimacie alternatywnym i undergroundowym. Można ją znaleźć na wszystkich platformach muzycznych. Zaśpiewa przy akompaniamencie Norberta Sierschyńskiego – kompozytora i multiinstrumentalisty, zwycięzcy pierwszej edycji Sund War organizowanym przez Legnica Aktywnie i Kreatywnie (LAIK) w 2016 roku. W 2017 roku w duecie z Melike Ciritci została laureatką konkursu, zdobywając najwięcej głosów w historii tego przeglądu.

Monika Workun jest 17- letnią utalentowaną artystką samodzielnie komponującą i piszące teksty pod własne utwory, które miała okazję zaprezentować m.in. na Out Of Control III i Sound War IV. Monika na koncertach sięga do twórczość innych artystów, z których czerpie inspiracje m.in. Klenczona, Kory, Happysad czy Niemena. W swojej początkującej karierze miała okazję wystąpić w Wieczorze z Bardami (2017 i 2018 roku), Festiwalu Polskich Legend, Festiwalu Sztuki Kolorowej organizowanych przez LAiK oraz miejskich imprezach MCK m.in. podczas finału WOŚP w Sali Menażowej Akademii Rycerskiej w 2018 roku.

Emilia Czerwińska ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, z których najbliższa jej sercu jest nagroda za wyjątkową interpretację. Jej znakiem rozpoznawczym są ciekawa barwa i „leniwe” ozdobniki. Inspiracji szuka u Billie Elish i Melanie Martinez.

22 lutego, godz. 18.00, SDK „Kopernik (Koziorożca 9), Wstęp Wolny.

FOT. laikart.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.