W czwartek ostatni raz pożegnamy się z Adamem Kustrą – Lipińskim

Z wielkim żalem informujemy, że po walce z ciężką chorobą odszedł od nas Adam Kustra- Lipiński. Ostatnie pożegnanie odbędzie się 17 stycznia o godzinie 13.30 na cmentarzu komunalnym w Jaszkowie.

Jeszcze rok teamu Adaś był pełnym życia, radosnym nastolatkiem. Kochał sport. W pływaniu wznosił się na sportowe wyżyny i odnosił imponujące sukcesy w zawodach. Był zawodnikiem KS WANKAN LEGNICA i UKS DELFINEK LEGNICA. Od 2015 roku Adaś pływał w UKS SHARK RUDNA. Jak podkreślają najbliżsi był dobrym kolegą, wspaniałym przyjacielem, kochanym bratem.  Całe życie zmieniło bieg jednego wieczoru pod koniec ferii, kiedy Adaś nagle źle się poczuł i trafił do szpitala. Diagnoza była przerażająca – nieoperacyjny złośliwy nowotwór mózgu PNET.

Adaś jak przystało na najlepszego sportowca podjął walkę, i walczył z całych sił. Walczył jak bohater w nierównej, niesprawiedliwej, najcięższej walce w swoim życiu. Adasiowi wiernie kibicowali najbliżsi, a w ślad za nimi tysiące ludzi z całej Polski i nie tylko. Przyjaciele oraz liczne osoby poruszone sytuacją Adasia zaczęli organizować różne sportowe i kulturalne akcje charytatywne, aby uzbierać środki na leczenie chłopca. Dzięki Fundacji „Mam Marzenie” Adaś spełnił jedno z swoich marzeń, spotkał się z zespołem Metalica podczas koncertu w Polsce.

Niestety po kilku miesiącach terapii guz mózgu nieustannie się powiększał. Winne temu było złe rozpoznanie choroby. Jak się okazało Adaś był od początki leczony na nowotwór PNET, choć faktycznie chorował na gwiaździak rozlany II stopnia. Chłopiec był już w ciężkim stanie. Leczenie było trzeba rozpocząć na nowo zgodnie z właściwą diagnozą. Niestety, jak się okazało, mimo tętniącej nadziei i wielkiej chęci życia, było już za późno. Stan zdrowia chłopca z czasem zaczął się drastycznie pogarszać. Adaś odszedł od nas w niedzielę 13 stycznia. W tym roku skończyłby 17 lat.

       Dzisiaj trzeba podziękować każdemu, kto był zaangażowany choćby w najmniejszą pomoc dla młodego legniczanina. Było to szalenie istotne wsparcie dla Adama w czasie jego najważniejszej w życiu walki. Do akcji włączyło się też nasze Stowarzyszenie, w którym Adaś miał bliskich przyjaciół i siostrę. Nie jesteśmy w stanie pogodzić się z odejściem Adama Kustry – Lipińskiego. Dla nas zawsze zostanie wspaniałym, pełnym energii i uśmiechu Adasiem.

Składamy najszczersze wyrazy współczucia dla najbliższych Adasia.

Rodzina zwraca się z prośbą aby nie kupować kwiatów na pogrzeb, wystarczy jeden, symboliczny kwiat. Pieniądze przeznaczone na ten cel można przekazać na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”, które opiekowało się rodziną w ostatnich miesiącach. Puszka będzie wystawiona podczas pogrzebu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.