„Będziem Pana chwalić, a Moskala walić” – kolędowanie u parlamentarzystek PiS

W Letia Business Center odbył się uroczysty koncert „Kolędą dla Niepodległej” zorganizowany przez legnickich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości – poseł Ewę Szymańską i senator Dorotę Czudowską. Impreza była zwieńczeniem obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Młodzież z Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy zaprezentowała trzy historyczne, zapomniane dziś już kolędy pochodzące z okresu międzywojennego. Np. „Kolęda z roku 1915″ nawiązywała do walki narodowowyzwoleńczej i uzyskania niepodległości.

Podczas drugiej części koncertu usłyszeć można było tradycyjne polskie kolędy w aranżacji Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Warto dodać, że koncert został objęty honorowym patronatem przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego.

Na imprezie zabrakło Ewy Szymańskiej i Doroty Czudowskiej, które musiały zostać w Warszawie. Widzowie mogli jednak wysłuchać życzeń od deputowanych, które zostały zaprezentowane w nagranym materiale video i odczytane z nadesłanej korespondencji. Uczestnicy wydarzenia otrzymali również upominek – świąteczną bombkę z Sejmu bądź Senatu.

– Ta inicjatywa to zwieńczenie całorocznych obchodów związanych z naszym pięknym narodowym świętem, mianowicie 100-leciem odzyskania nieodległości. Poseł Ewa Szymańska i senator Dorota Czudowska były inicjatorkami licznych wydarzeń, szczególnie w okolicy 11 listopada, związanych z uczeniem tej rocznicy – tłumaczy Izabela Wańkowicz, dyrektor legnickiego biura posłanki Szymańskiej i senator Czudowskiej.

Dyrektor Wańkowicz złożyła również życzenia czytelnikom naszego portalu i telewizji Dami: – Chciałam w imieniu własnym i moich mocodawczyń życzyć wszelkiego dobra w nowym roku, abyśmy trwali jeszcze wszyscy w tym okresie radości z odzyskania wolnej Polski .

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.