Spotkanie Wigilijne Legniczan i świąteczny apel o pojednanie w Legnicy

II Spotkanie Wigilijne Legniczan pod hasłem „Od Serca” przeszło do historii. Dla każdego gościa znalazło się miejsce przy świątecznych stołach rozstawionych wzdłuż ogromnego namiotu rozbitego w legnickim rynku.

– Chciałbym aby ta wigilia miała charakter integracyjny dla legniczan. To przyświecało tej idei, aby przyszli wszyscy legniczanie, nawet ci, którzy są ze sobą skłóceni, którzy nawet politycznie inaczej patrzą. Niech tutaj przyjdą, popatrzą sobie w oczy, podadzą sobie ręce – a może coś więcej wspólnie zrobimy w przyszłości. Taki jest jej charakter, choć też jest tu dużo osób uboższych i bezdomnych. Radosne jest to, że takie osoby dzięki tej inicjatywie mogą poczuć się częścią społeczeństwa, poczują, że ich się nie wygania i być może dzięki temu ktoś stanie na nogi – wyjaśnia organizator imprezy ks. Jan Mateusz Gacek.

Charyzmatyczny kapłan zaznaczył również, że za organizację imprezy należy podziękować w szczególności katolickiej młodzieży skupionej wokół Stowarzyszenia „Spynacz”.

Jak na tradycyjną Wigilię przystało, spotkanie otworzyła wspólna modlitwa, która została poprowadzona przez katolickich duchownych na czele z biskupem Zbigniewem Kiernikowskim. Na jej uczestników czekała ryba na gorąco, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, zupa grzybowa, grzaniec i herbata serwowana przez wolontariuszy z Team Legnica.

Nie zabrakło także wspólnego kolędowania i dzielenia się opłatkiem z życzeniami, które osobiście składali m.in. prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, posłanka Elżbieta Stępień oraz biskup Kiernikowski. 

Foto. Mariusz Witkowski

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.