Wieloletni wokalista Dżemu z młodzieżą o nałogach

Jacek Dewódzki – wieloletni kompozytor, autor tekstów i wokalista zespołu Dżem przyjedzie w styczniu do Legnicy w ramach spotkań profilaktycznych „Nałogi droga donikąd” prowadzonych z młodzieżą w całej Polsce. Organizatorzy zachęcają zainteresowane szkoły, placówki wychowawcze oraz osoby indywidualne do udziału w spotkaniu.

Zapraszamy na program profilaktyki uzależnień w formie spotkanie słowno-muzycznego „Nałogi droga donikąd” w wykonaniu Jacka Dewódzkiego z zespołem. Spotkanie skierowane jest do młodzieży szkolnej w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Zajęcia zaplanowane są na piątek 11 stycznia 2019 r. w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” w Legnicy. (w przypadku bardzo dużego zainteresowania istnieje możliwość dodatkowych organizacji spotkań w czwartek 10 stycznia). Koszt udziału w zajęciach wynosi 15 zł od osoby. Inicjatywie patronuje Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie. Kontakt – tel: 783 102 053, e- mail: laikartredakcja@gmail.com.

Jacek Dewódzki: – Celem spotkań jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na wiele zagrożeń okresu dorastania, szczególnie na problemy używek takich jak: dopalacze, narkotyki, papierosy i inne. Poruszając temat przyczyn i konsekwencji podejmowanych działań, manipulacji sprzedawców środków odurzających, presji kolegów itp. próbujemy zachęcić młodzież do brania odpowiedzialności za własne zachowanie i życie oraz reagowanie no to, co się dzieje w najbliższym otoczeniu, jak również uwrażliwiamy ich na pojawienie się zagrożenia. Nietypowa forma spotkania – połączenie opowieści, muzyki i dialogu z młodzieżą – stwarza warunki do bezpiecznego poruszania tematu używek, uzależnień i problemów jakie się z tym wiążą w różnych płaszczyznach życia młodych ludzi. Niezwykle ciekawy, niekonwencjonalny, ale także przystępny sposób prowadzenia spotkania, pozwala na lepszy kontakt i łatwość rozmawiania o wielu zagadnieniach, które z każdym dniem wkraczania w dorosłe życie stają się ogromnym problemem młodzieży. Kontakt z muzyką i spotkanie z muzykami pozwala na lepsze dotarcie do młodych ludzi w życiu, w którym muzyka zajmuję niezwykle ważną pozycje. Spotkanie ma przestrzec i skłonić młodzież do podjęcia decyzji o życiu wolnym od używek i szanowaniu własnego życia, które jest darem, a nie karą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.