Teatr na peronach

Już 7 grudnia na legnickim dworcu na mieszkańców miasta czeka niecodzienne wydarzenie w postaci performensu. Wydarzenie autorstwa dwóch krajowej sławy artystów performingowych.

Z okazji 25- lecia opuszczenia wojsk Federacji Rosyjskiej realizowany jest projekt „20:34, peron 4. Odzyskiwanie suwerenności miasta”, jest to doskonała okazja do refleksji o ludzkim losie na tle zawirowań historycznych. Projekt może skłonić do głębszy przemyśleń, może też spowodować uronienie łez. Dla mieszkańców miasta zostały przygotowane niespotykane na codzień wydarzenia kulturowe.
„Prywatne ale publiczne” oraz „Lewa Strona” to nazwy performancu, które czekają Legniczan odwiedzających dworzec. Wydarzenie zostało zrealizowane przez Dariusza Fodczuka i Janusza Bałdygę, czyli uznanych w kraju artystów w tym fachu. Dariusz Fodczuk jest najbardziej rozpoznawanym artystą w swojej dziedzinie, jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Interakcje. Jest on także kuratorem bloku performance Międzynarodowego Festiwalu Global Communication, a jego główną pasją jest sztuka wideo. Janusz Bałdyga to performer zajmujący się miedzy innymi rysunkiem, instalacją, działaniami ulicznymi oraz realizacją przestrzenną. Współzałożyciel grupy plastycznej „Pracownia”, jest też członkiem teatru Akademia Ruchu.
7 grudnia, Dworzec Kolejowy (przejście podziemne), ul. Kolejowa 2, godz. 16:15, wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.