„Cały kształt” Niemyjskiego – wernisaż

Grzegorz Niemyjski jest artystą, który bez wątpienia swoją twórczością m.in. Pomnikiem Zesłańcom Sybiru przy ulicy Wrocławskiej, Ringiem czy Kulą (kula z brązu rynek miejski), odbił piętno na wizerunku dzisiejszej Legnicy. Już od 21 września w Muzeum Miedzi będzie można zobaczyć nową wystawę artysty zatytułowaną „Cały kształt„.

Wielowymiarowa twórczość G. Niemyskiego obejmująca rzeźbę, medalierstwo, instalacje, malarstwo, rysunek czy projektowanie wnętrz jest silnie związana z Legnicą. Spod ręki artysty wyszły m.in. stacje Drogi Krzyżowej i rzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego w kościele św. Tadeusza w Legnicy, rzeźba Madonny w kościele św. Józefa, tablice upamiętniające 20 -lecie PWSZ im. Witelona i Honorowych Obywateli Legnicy w Ratuszu, liczne statuetki i okoliczności medale jak np. z okazji 20-lecie PWSZ.

Wystawa „Cały kształt” nawiązuje do bliskiej twórczości artysty tematyki biblijnej. Jej motywem są słowa proroka Jeremiasza, któremu przypisuje się m.in. przepowiedź spustoszenia Judy i Jerozolimy czy biblijne lamentacje. Właśnie „Lamentacje” złożone z dwunastu korpusów męskich oraz liczne wielkoformatowe rysunki o tematyce religijnej, zobaczmy na najnowszej ekspozycji muzealnej.

Wernisaż wystawy zaplanowany jest na 21 września o godz. 17:00 (Muzeum Miedzi). Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 8 grudnia.

Autor Dawid Stefanik 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.