Gra Miejska na Zamku Piastowskim

Legnica. Już po raz czwarty na Zamku Piastowskim odbyła się Gra Miejska. Organizatorem było: Towarzystwo Miłośników Legnicy „Pro Legnica” oraz stowarzyszenie „Legnica na tak!”.

Gra to świetna zabawa dla całych rodzin – podsumowuje zabawę jeden z organizatorów i przewodnik Dawid Stefanik. Dzieci wraz z przewodnikiem – gawędziarzem przemierzali korytarze średniowiecznego zamku w poszukiwaniu skarbu, poznając przy tym historię twierdzy i miasta. Po drodze dzieci napotykały różne postacie jak rycerzy, rodzinę książęcą czy zamieszkującego zamek ducha, który tak straszył w komnacie, że nie każdy zdobył się na odwagę wejścia do pomieszczenia z zjawą. Każda z postaci miała dla dzieci przygotowane zagadki. Za rozwiązanie zagadek drużyna otrzymywała cześć hasła do otwarcia skarbu, który czekał na końcu gry. W tym roku była to już czwarta edycja „Gry Miejskiej”
Imprezę zorganizowały stowarzyszenia TML „Pro Legnica” oraz „Legnica na tak!” w składzie : Antonina Trawnik, Alina Tarnawska, Paweł Bonecki, Agnieszka Pacanowska-Cholewińska, Dawid Sołtys, Tomasz Strojek, Mariusz Kania, Dawid Stefanik, Malwina Bonecka i Monika Strojek. Akcje wsparło Centrum Druku 4kolory.

Fot. Mariusz Witkowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.