Abstrakcyjne wernisaże z Galerią Sztuki w Legnicy

Późnym piątkowym popołudniem po obu stronach legnickiego Rynku dało się zobaczyć niemałe poruszenie. Wszystko to za sprawą odbywających się wtedy wernisaży w Galerii Ring i Galerii Sztuki.

W Galerii Ring otwarto wystawę znanej już części Legniczan artystki – Kingi Popiel, która ostatnim razem odwiedziła Legnicę w listopadzie podczas wydarzenia Promocje 2018. Prace Kingi to obrazy abstrakcyjne, często umieszczone nietypowo dla standardowej wystawy. Podczas wernisażu zwrócono uwagę na brak tytułów – autorka prac zaznacza, że widz powinien skupić się na samej pracy i energii od niej bijącej, bez szukania powiązań z tytułem.

Wystawa czynna będzie do 02.09.2018 w Galerii Ring.

fot. Mariusz Witkowski

W Galerii Sztuki odbył się drugi wernisaż, który stał się zaskoczeniem dla większości, jeśli nie wszystkich odwiedzających. Wystawa Gosi Walton została otwarta bez użycia żadnego słowa, tylko przy akompaniamencie zepołu, który przygrywał miłośnikom sztuki abstrakcyjnej – artystka tworzy w szkle akrylowym (pleksi / pleksiglas potocznie), za pomocą wycinarki laserowej, czy to grawerując, czy wycinając konkretne elementy z płyt i nakładając je na całe tafle. Autorka prac pozostawała do dyspozycji odwiedzających, którzy chętnie zagadywali pytając o szczegóły powstawania prac, motywy przewodnie, czy prosząc o pomoc w interpetacji, a przede wszystkim gratulując wystawy, w tym aranżacji sal (choćby wyłożenie podłogi folią bąbelkową).

Wystawa czynna będzie do 26.08.2018 w Galerii Sztuki.

fot. Mariusz Witkowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.