Kunickie Szanty 2018

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach i Gmina Kunice mają przyjemność zaprosić wszystkich na XXVIII edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Szanty Kunice”.

Festiwal Szanty Kunice co roku ściąga nad Jezioro Kunickie tłumy miłośników muzyki żeglarskiej oraz folkowej. Tegoroczny festiwal odbędzie się w terminie 14-15 lipca w najwspanialszej scenerii jeziora i doskonałej atmosferze. Sceną jak zwykle rządził będzie dobrze znany z reklam telewizyjnych Tomasz Lenard – człowiek orkiestra, który od lat
jest jedną z wizytówek festiwalu w Kunicach.

W pierwszym dniu koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 występem zespołu Syndrom Beczki, po którym wystąpią Sąsiedzi, Za Horyzontem, EKT Gdynia. Ostatnim zespołem pierwszego festiwalowego dnia będzie Orkiestra Samanta, która na scenie pojawi się około godziny 22:00.

Po koncercie głównym publiczność może dalej korzystać z uroków imprezy, ponieważ w festiwalowej tawernie wystąpią Młode Wyjce, które zapewnią najlepszą zabawę do późnych godzin nocnych. Kapela oprócz muzyki szantowej wykonuje covery znanych artystów, np. zespołu Dżem, Perfekt.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się o godzinie 14:00 koncertem szant dedykowanych dla młodszej publiczności w wykonaniu grupy W Stronę Portu. Zespół przygotował specjalny repertuar dla najmłodszych fanów muzyki szantowej. Następnie na scenie pojawią się Jan i Klan i Old Marinners. Na godzinę 17:45 przewidziane są tradycyjne zmagania podczas szantowego konkursu dla amatorów. Do konkursu zakwalifikowało się pięć zespołów z całej Polski. Grupa Dużego Ryzyka z Wałbrzycha, Mateusz Rybicki z Poznania, Cyndor Band z Blachowni/ k. Częstochowy, Na Fali z Kunic oraz Roman Tkaczyk z Mikołajek. Każdy zespół, który zakwalifikował się do uczestnictwa w konkursie, zaśpiewa po 3 utwory. Najlepszych wyłoni niezastąpione jury. Po szantowych amatorach na scenie pojawią się Trzy Maszty, W Stronę Portu oraz Mietek Folk.

Muzycznej imprezie przez dwa dni towarzyszyć będą zmagania w wyścigach jachtów. Regaty o puchar wójta Gminy Kunice rozegrane zostaną w klasach Omega, 470, Optymist. Głównym organizatorem zmagań żeglarskich jest Klub Żeglarski „Posejdon”.

W tym roku wprowadzamy zmianę dotyczącą biletów wstępu. Kupujący wejściówkę za jedyne 20 zł będzie mógł z niej korzystać przez dwa dni. Szantowicze i sympatycy gatunku będą mogli uczestniczyć we wszystkich koncertach festiwalu, dokonując tylko jednorazowego zakupu. Bilety wstępu będą dostępne w sprzedaży w dniu imprezy.
Wejściówki dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia są bezpłatne.

Tak wyglądała poprzednia edycja

Godzinowa rozpiska koncertowa

Ośrodek LOK w Kunicach

14-15 lipca 2018

Karnet w cenie 20zł, dzieci i młodzież do 14 lat bezpłatnie

źródło – materiały prasowe organizatora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.