Zagrali dla Adasia i zebrali 1290,73 zł

Niemal 1300 złotych udało się zebrać podczas sobotniego koncertu charytatywny w Spiżarniani dla ciężko chorego szesnastolatka z Legnicy Adma Kustry-Lipińskiego. Organizatorem imprezy było Legnickie Centrum Kultury, a jego inicjatorami młodzi muzycy z trzech rockowych kapel Ranny Łoś, No Idea i Lift Off.

Pieniądze udało się zebrać dzięki sprzedaży „cegiełek wstępu” na koncert oraz liczncyh aukcji charytatywnych, głównie płyt i książek. Najwięcej fantów było związanych z zespołem Metalica (w tym winyl), którego Adaś jest wielkim fanem (zespół w tym roku zaprosił Adasia na swój koncert w Polsce i spotkał się nim), pojawiły się także płyty m.in. Guns Roses, Pink Floyd, Gabriela Fleszara, czy książka „Róbta co chceta” Jurka Owsiaka. Ranny Łoś, No Idea i Lift Off zaprezentowały świetnego rocka, który płynął z głębi serca, aby wesprzeć chorego chłopca. To dzięki inicjatywie muzyków, którzy znają  Adama, powstała ta rockowa akcja.  

Adam Kustra-Lipiński to szesnastoletni legniczanin, który był zawsze wesołym i pełnym energii nastolatkiem, a także zdolnym sportowcem. Jednego dnia zmieniło się wszystko. Niespodziewania chłopiec źle się poczuł i trafił do szpitala, gdzie dowiedział się o nieoperacyjnym nowotworze mózgu. Wówczas rozpoczął najważniejszą walkę swojego życia, którą jak opowiadała jego siostra Ewa, chłopiec znosi bardzo dzielnie. Adaś jest zakwalifikowany do leczenia farmaceutycznego, które nie jest pokryte ze środków NFZ, podobnie jak wiele innych wydatków związanych z chorobą chłopca. Jest to jedna licznych akcji charytatywnych, które odbyły się na rzecz chorego Adasia w Legnicy i nie tylko (m.in. biegi charytatywne, zbiórka na festynie rodzinnym na Oświęcimskiej, czy koncert Sound War III)

foto: Mariusz Witkowski/ autor: Dawid Stefanik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.