Roztańczony Dzień Dziecka z SDK Kopernik

Tegoroczny Dzień Dziecka w Legnicy trwa wyjątkowo długo, także SDK Kopernik wraz z Legnicką Spółdzielnią Mieszkaniową przygotowali wydarzenie dla wszystkich pociech, które odbędzie się na terenie Gwiezdnej Areny. Jak sama nazwa wskazuje, motywem przewodnim będzie Taniec.

Na Gwiezdnej Arenie wystąpią grupy prezentujące różne  odmiany tańca
– od disco, przez burleskę i taniec z szarfami, po taniec towarzyski a nawet koreański. Gwiazdami dnia będą doskonale znane legniczanom i na co dzień pracujące pod skrzydłami Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Dzieci. Będzie to okazja, by zobaczyć ich najnowsze programy, za które przez całą wiosnę zbierają nagrody na ogólnopolskich festiwalach. Sobotnie wydarzenie pozwoli nam wszystkim poczuć się jak one, bo przez cały czas trwania imprezy będą prowadzone animacje taneczne, a całość zakończy zabawa taneczna z DJ Marcyśką.

Na terenach zielonych wokół Gwiezdnej Areny swoje stanowiska rozłożą także rękodzielnicy i specjaliści od warsztatów wszelakich. Będzie można zaprojektować własny kubek, z gliny ulepić małe dzieło sztuki, posadzić zioła i kwiaty, by cieszyły przez resztę wiosny, a także tradycyjną metodą zrobić sobie masło, uszyć boćka lub samodzielnie wykonać recyklingową zabawkę.

Sobotnia zabawa ze Spółdzielczym Domem Kultury „Kopernik” to również okazja do sprawdzenia swoich sił w plenerowym Planszowisku oraz w szachach, brydżu i crokinole. Dla tych, którzy chcą poćwiczyć mięśnie i wolą zabawy sportowe, udostępnione będą stoły
do gry w tenisa stołowego, a Agencja Artystyczna Hegemon poprowadzi gry i zabawy historyczne.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali dmuchańce, trampoliny, bańki
w rozmiarze XXL oraz bardzo bliskie spotkania z przesympatycznymi alpakami. W strefie łakomczucha natomiast będzie można znaleźć pyszne kiełbaski z grilla, słodką watę cukrową, zimne lody i sorbet, zdrowe owoce oraz ożywczą wodę z saturatora.

Impreza jest współfinansowana przez Legnicką Spółdzielnię Mieszkaniową, Gminę Legnica oraz Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A.

Impreza odbędzie się w godzinach 14.00 – 20.00.

Wstęp wolny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.