Jeden wieczór, dwa wernisaże, czterech autorów prac – fotorelacja

Piątkowy wieczór w legnickiej Galerii Sztuki i w „Ringu” zgromadził chętnych obcowania z kulturą, a tej nie zabrakło dzięki dwóm wernisażom. W Galerii Ring odbył się wernisaż wystawy pt. „Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa” bliźniaków Piotra i Witolda Adamczyka, natomiast w drugiej Galerii Sztuki miała miejsce premiera „MELANŻ / MELANGE obiekt, malarstwo, instalacje” małżeństwa Moniki Rubaniuk i Jerzego Zajączkowskiego.

Wystawa braci ma korzenie w 2010 roku, gdzie podczas wystawy w Lesznie zebrali oni swoje prace i przedstawili odwiedzającym „16. Prezentację – Leszno 2010”, a później zaczęli oni świadomie tworzyć wspólne prace, których celem miało być pokazanie różnic, podobieństw między nimi, a także ukazanie ich wnętrza, duchowości i złożoności charakterów.

Wystawa ta będzie czynna do 15.03.2018.

Monika Rubaniuk i Jerzy Zajączkowski to twórcy, którzy w tym samym czasie studiowali na ASP we Wrocławiu, choć na innych kierunkach, a poznali się dopiero później – u jeszcze innego artysty. Tytułowy „Melanż” to pokazanie spójności dusz małżeństwa, które od 16 lat współgra ze sobą – Monika jest pierwszym krytykiem prac Jerzego, a on sam pomaga jej z transportem ciężkich prac małżonki. Dodatkowo widać u obu wpływy malarstwa na rzeźbę, a także rzeźbiarstwa na obraz. Wystawa jest przykładem sztuki nowoczesnej, gdzie łamane są wszelkie zasady i każdy oglądający może dowolnie interpretować poszczególne prace artystów.

Wystawa jest otwarta dla odwiedzających do 11.03.2018.

fot. Tomasz Kotek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.