Koncert charytatywny i słowa wdzięczności

9 lutego w SkyClubie mieszczącym się w Galerii Gwarnej odbył się koncert charytatywny zorganizowany celem pomocy poszkodowanym w wybuchu gazu w jednym z legnickich lokali gastronomicznych. Sam koncert był bezpłatny, ale w jego trakcie zbierano pieniądze poprzez aukcje przedmiotów i usług, a także poprzez zwyczajne przekazanie tych pieniędzy.

Wydarzenie to zgodnie z wypowiedzią organizatora – Jacka Kamoli, jest otwarte dla wszystkich w ramach wdzięczności za pomoc tym, którzy już to zrobili, robią stale, czy dopiero pomogą. W sobotę wystawił na aukcję pod tym linkiem czapkę Braci Collins z autografem Rafała Collins, a sami Bracia zadeklarowali wsparcie przy stworzeniu dodatkowej imprezy charytatywnej, w przypadku gdyby nie udało się zebrać wymaganych funduszy.

Na scenie klubu pojawiły się cztery zespoły – Iris, Nikola Warda & Marcin Gołda, The Vets i PatiKa, a podczas licytacji w przerwach udało się zebrać kwotę 1900 zł.

Według relacji poszkodowanych, aby wrócić do zdrowia i normalnego życia muszą przyjmować drogie leki, a także korzystać z dużej ilości zabiegów, czy długich rehabilitacji. Większość z tych rzeczy nie jest refundowana przez NFZ. Sam właściciel lokalu, w którym miał miejsce wypadek nie jest zainteresowany żadną formą pomocy. Zupełnie inne podejście mają mieszkańcy Legnicy, którzy chętnie pomagają, podkreślają poszkodowani. Specjalistyczny zabieg laserowy w klinice wyceniono na 15 tysięcy złotych, na chwilę obecną odłożonych jest 10 tysięcy. „Jestem bardzo wdzięczny organizatorom i ludziom, którzy tu dziś przyszli. Tym, którzy mnie znają i tym, którzy mnie nie znają. To chwyta za serce. Jak wrócę do zdrowia na 100% będę pomagał innym” mówił Jarek Dzimira.

O ciekawym pomyśle wsparcia społecznego mówiła jedna z poszkodowanych – Dalia Abaid – aby przeprowadzać szkolenia BHP. Zwraca uwagę na to iż wiele osób ma braki w wiedzy z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy i że są też sytuacje, w których pracownicy w ogóle nie mają szkoleń BHP za sobą, albo w sytuacji zagrożenia stają się bezradni – „nie potrafiłam nawet odpalić gaśnicy” dodaje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.