Darek Borowiec opowiedział o Norwegii i pokazał jej naturę

Darek Borowiec, to pasjonat podróży, który pod koniec 2017 roku odwiedził z kolegą południe Norwegii mając za zadanie wydać jak najmniej, zobaczyć jak najwięcej w lekko ponad tydzień. Można śmiało powiedzieć, że jest to świetna przygoda

Wczoraj o godz. 17.30 Klub Mieszkańców „Agatka” wypełnił się po brzegi ludźmi spragnionymi opowieści o ciekawej kulturze i naturze Norwegii. Darek Borowiec na wstępie opowiedział parę szczegółów z przygotowań do podróży i samego jej odbywania. Kierunek wybrany został bez przypadku – sprawdzić kilka rzeczy – autor filmu interesuje się mitologią skandynawską, a także udowodnić sobie i innym, że wcale nie trzeba mieć dużych nakładów finansowych na taką podróż. Poza tym zainteresowanie biwakowaniem, czy bushcraftem można tam bardzo łatwo praktykować. Norwegia to kraj, gdzie biwakować można praktycznie wszędzie na łonie natury, chyba że wyraźnie na danym terenie jest to zabronione. Koszta wyprawy to około 1400zł na osobę w przypadku podróżników, którzy opowiadali o swoich przygodach.

Darek po kilku zdaniach wstępu zaprosił do obejrzenia filmu własnej produkcji, który posiada również ciekawą narrację, a przede wszystkim pokazuje piękno przyrody, zabudowań mieszkalnych, czy architektury sakralnej, która przetrwała prawie 1000 lat mimo wykonania z drewna.

Po projekcji filmu, który niebawem ukaże się na tym kanale zebrani słuchacze chętnie obejrzeli wystawę zdjęć, a także dyskutowali z Darkiem na temat Norwegii, biwakowania na dziko, czy zasięgali porad, jak, lub gdzie się wybrać, a także pytali co dalej w planach samego podróżnika.

 

Aktualizacja – pod tym linkiem jest film.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.