„Wierna Wataha” autorski spektakl Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak (zapowiedź i zdjęcia z prapremiery)

28.01 (niedziela) odbędzie się premiera spektaklu w legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej pt. ,,Wierna Wataha” czyli czwarte na scenie dzieło autorskiego spektaklu Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak (PiK).

Paweł i Katarzyna to aktorzy, dramatopisarze i reżyserzy. Za nimi wiele nagradzanych spektakli. Tym razem napisali o życiu w małym miasteczku. Bohaterowie dramatu żyją zgodnie z przepisami wyznawanej religii, oddaleni od zawirowań politycznych, od wszelkich wojen i niepokojów. Ceną za komfort jest co pokolenie składana niezwykła ofiara. Wieloletnią harmonię i rutynę życia zaburza ktoś, kto pragnie żyć zupełnie inaczej.

Muzykę do spektaklu stworzy Jacek Hałas we współpracy z Albertem Pyśkiem, scenografia zajmię się Piotr Tetlak, choreografia – Jakuba Lewandowskiego, ilustratorka Justyna Sokołowska przygotuje wizualizacje, a obsadę aktorską zasilą studentki wrocławskiej PWST – Adrianna Jendroszek i Paulina Kowalska.

Obsada: Magdalena Drab, Katarzyna Dworak, Adrianna Jendroszek, Paulina Kowalska, Małgorzata Patryn, Rafał Cieluch, Bogdan Grzeszczak, Mateusz Krzyk ,Paweł Palcat ,Albert Pyśk, Paweł Wolak ,Grzegorz Wojdon.

Premiera: 28.01.2018 r.
Spektakle w innych dniach : 31.01 , 1-4.02

Fot. Mariusz Witkowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.