WOŚP 2018 w Legnicy (relacja)

Finał 26. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, w tym roku Legnica grała przez cały weekend. Z WOŚP-owych puszek, koncertów, licytacji oraz „biegu z serduszkiem” zebrano łącznie 157 103,44 zł. Wciąż trwają aukcje internetowe.

Orkiestra zaczęła od sobotniego rockowego koncertu w klubie Spiżarnia, gdzie wystąpiło aż siedem lokalnych formacji prezentujących dźwięki rocka, bluesa, reggae, punka i metalu.Więcej informacji w artykule:  Wielkiej Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpoczęła od koncertu w Spiżarni

W niedziele natomiast graliśmy od 12:00 do 20:00. Główne atrakcje odbyły się w Akademii Rycerskiej, choć uśmiechniętych woluntariuszy z puszkami i serduszkami WOŚP spotkać można było w całym mieście. Program wypełniony był występami artystycznymi  (m.in. widowiska teatru Avatar, występy taneczne i koncerty młodzieży z MCK jak Moniki Workun, czy osóy znane z telewizyjnych talent-show – Wiktorii Granas i Paweł Pomazan) i atrakcyjnymi licytacjami w Sali Maneżowej, gdzie zlicytować można było m.in.: obraz Jarosława Jaśniewskiego, Lot motoparalotnią nad Legnicą, Zwiedzanie Straży Pożarnej, vouchery do restauracji, czy specjalny Voucher „Legnickie media grają razem” lca.pl, e-legnickie.pl, laikart.pl, legnica24h.pl dający możliwość publikacje własnego, dowolnego artykułu na łamach wymienionych mediów (więcej pisaliśmy tutaj: Klamka zapadła – legnickie media sprzedane! ). Legniczanie mieli także okazje do zwiedzenia z przewodnikiem Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej, Teatru, czy jubileuszowej wystawy Muzeum Miedzi. Całość uzupełniały pokazy medyczne zorganizowane przez studentów z PWSZ, domowych wypieków, zajęcia plastyczne dla dzieci, czy kąpiel Legnickich Morsów zorganizowana na dziedzińcu Akademii. Po raz czwarty odbył się także „Legnicki Bieg z Serduszkiem”, ktróry przyciągnął setki uczestników oraz widzów. Zwieńczeniem finału WOŚP był pokaz fireshow w wykonaniu Teatru Avatar.

W tym roku LCK zdecydował się zrezygnować z artystów występujących na WOŚP za pieniądze, wracając do fundamentalnych wartości wspólnego grania grania charytatywnego. Wierzymy, że za Legnicy przykładem pójdą także inne miasta, a niektóre polskie „gwiazdki” sceniczne przestaną tratować charytatywną fundację jako okazje do zarobków.

foto: Mariusz Witkowski

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.