Wernisaż jubileuszowej wystawy 55/55 (relacja)

14 grudnia w Akademii Rycerskiej odbył się wernisaż jubileuszowej wystawy Muzeum Miedzi „55/55”. Wystawa czasowa będzie czynna od 14.12.2017 do – 7.04.2018.

Przypominamy, że Muzeum Miedzi w Legnicy świętuje w tym roku pięćdziesiątą piątą rocznicę powołania instytucji. Z tej okazji przygotowano specjalną wystawę, która ukazuje najciekawsze eksponaty pozyskane w tym czasie. Każdy rok jest reprezentowany przez jeden zabytek lub zespół eksponatów, wybrany spośród 34 800 zgromadzonych muzealiów. Więcej o wystawie pisaliśmy „tutaj”.

Od lewej Marcin Makuch, Andrzej Niedzielenko i Łucja Wojtasik-Seredyszyn

Wernisaż wystawy nie był tylko symbolicznym podsumowaniem 55 lat działalności instytucji. Była to także ostatnia wystawa otwarta przez Andrzeja Niedzielenko, który z końcem roku odchodzi na emeryturę po ponad trzydziestu latach kierowania legnickim Muzeum. Ustępujący z urzędu dyrektor przestawił publicznie swojego następce Marcina Makucha, który rozpocznie swoją kadencje 3 stycznia 2017 roku. Mimochodem powstawała okoliczność do oficjalnych podsumowań i pożegnań. Za współpracę Andrzejowi Niedzielenko podziękowali m.in. prezydent Tadeusz Krzakowski, dyrektor Galerii Sztuki Kraska Zbigniew Kraska i przedstawiciele z muzeum z Chojnowa.

Zdjęcia: M. Witkowski

Oficjalne otwarcie i przemówienia

This slideshow requires JavaScript.

Zwiedzanie wystawy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.