Pokazano kalendarz miejski na 2018 rok!

Dziś wieczorem w Galerii Piastów miała miejsce premiera kalendarza pt. „Legnica z nieba 2018”. Jest to efekt pracy 8 młodych artystów związanych z Legnicą, których praca polega na pilotażu dronów i wykonywaniu ciekawych zdjęć, czy materiałów filmowych.

Już długo przed godziną 18.00 w Galerii Piastów dało się zauważyć bardzo dużą kolejkę, która zawijała się za 2 zakrętami. Byli to mieszkańcy Legnicy, którzy przyszli zobaczyć a także dostać swój egzemplarz nowego kalendarza. Zanim jednak rozpoczęto wydawanie kalendarzy, to poprzedziła to prezentacja nie tylko jego samego, ale także dwóch interesujących klipów pokazujących nasze miasto z perspektywy lotu ptaka (czyli z drona). Przedstawione także twórców zdjęć, : Ireneusza Jaworskiego i Przemysława Kołodzieja – Brand Film; Pawła Szmalcela – Drone Eagle Eye; Remigiusza Majchrzaka – RM-Drone; Tycjana Trzpioła – Minimal Motion; Kuby Osadkowskiego – KOD Fly With Me; Jarka „Jerry” Wierzbickiego – JSQ Film i Witolda Pocieja – WPmedia. Jarek Wierzbicki podczas prezentacji odebrał nagrodę „Kryształowy Dron”, która została przyznana przez publiczność podczas pierwszego międzynarodowego festiwalu Drone Film Festival. Nagrodę zdobył film „Summer in Legnica” Urzędu Miasta Legnicy, autorstwa „Jerrego”.

Premiera kalendarza nie mogłaby się odbyć bez koncertu, w tym roku było nieco tematycznie – na scenie pokazał się zespół Drone Music Project z Wrocławia, którzy tworzą muzykę z użyciem drona, a wizualizacje w tle były kręcone z jego użyciem.

Kalendarz „Legnica z nieba 2018” to także nowe logo, które w prosty, surowy sposób ukazuje drona ukazanego z góry. Zdjęcia zdobiące kalendarzowy album ukazują najbardziej charakterystyczne miejsca Legnicy, w różnych porach roku i dnia.

fot. Mariusz Witkowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.