Premiera kalendarza miejskiego w Galerii Piastów

Uwaga, grafika w dużej rozdzielczości

Już jutro tj. Czwartek o godzinie 18.00 będzie miała miejsce prezentacja legnickiego kalendarza miejskiego, tym razem jego temat to „Legnica z Nieba”, autorami zdjęć są młodzi Legniczanie, lub z naszym miastem związani, których pasja, a także praca to latanie dronami i wykonywanie zdjęć, czy materiałów wideo.

 

Kalendarze miejskie są wydawane od 2002 roku. Ten na 2018, to zbiór świetnych ujęć z lotu ptaka w wykonaniu ośmiu młodych ludzi, których praca to projekty krajowe, a także zagraniczne, coraz bardziej doceniane w tej stale rozwijającej się dziedzinie. Są to: Ireneusz Jaworski i Przemysław Kołodziej – Brand Film, Remigiusz Majchrzak – RM-DRONE, Kuba Osadkowski – KOD Fly With Me, Witold Pociej – Wpmedia, Paweł Szmalcel – Drone Eagle Eye, Tycjan Trzpioła – Minimal Motion, Jarek Wierzbicki – Agencja Reklamowa JSQ.

Zdjęcia, które zobaczymy na kalendarzu, to starannie wyselekcjonowane z setek innych fotografii, które ukazują bardzo charakterystyczne miejsca naszego miasta.

Uwaga, grafika w dużej rozdzielczości

Warto przyjść na inaugurację miejskiego kalendarza po to, by móc się nim cieszyć przez cały rok. Warto też dla niesamowitego występu wrocławskich muzyków i kompozytorów, którzy muzykę łączą z dronami.

Drone Music Project jednoczy brzmienia trip hopu, nowoczesnego jazzu i muzyki poważnej z wykorzystaniem dronów. Pomijając niezaprzeczalne walory wizualne latających obiektów, stanowią one też pełnoprawny element warstwy muzycznej, zarówno jako źródło charakterystycznego dźwięku silników, jak i w formie instrumentów perkusyjnych. Poza dronami w projekcie wykorzystywane są: głos, skrzypce, flet, instrumenty strunowe (gitara, mandolina), klawisze i duża ilość nieoczywistych elektronicznych dźwięków. Całość wzbogacają tworzone na żywo wizualizacje, oparte na filmach kręconych przy użyciu dronów.

Źródło – Urząd Miasta Legnica

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.