Planszówkowy Zawrót Głowy w SDK Kopernik

W najbliższą sobotę w Spółdzielczym Domu Kultury Kopernik zorganizowana będzie ciekawa impreza dla miłośników gier, ale  „analogowych” – planszówki to zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale także dorosłych.

W dzieciństwie chyba każdy z nas grał w gry planszowe, choćby Chińczyka. Nie każdy jednak wyrósł z tego i ta forma integracji i rozrywki mimo rozwoju technologii wciąż ma swoich oddanych fanów, a gier tego typu jest mnóstwo, a wiele z nich nie polega tylko na rzucaniu kostką i ruchem pionka po planszy zgodnym z liczbą wyrzuconych oczek, bo wyobraźnia twórców nie zna granic, a tworzą gry cały czas, szczególnie, że od kilku lat obserwuje się wzrost zainteresowania tą tematyką.

Sama impreza pokaże Wam różne gry karciane, czy planszowe właśnie, będzie możliwość zagrania na miejscu w wybrane gry, zakupienia ich, czy choćby wypożyczenia do domu. Gier będzie od groma, min: Wybuchajace kotki, Smallworld, Pandemia, czy Wsiąść do Pociągu USA i Europa. Główną atrakcją ma być jednak inna gra – Crokinole, powstała ona  w Kanadzie, ale swoich fanów ma na całym świecie, zasady są bardzo proste, żeby je poznać wystarczą dwie minuty, a sama zabawa może pochłonąć na długie godziny. Z tej okazji organizatorzy przygotowali turniej dla początkujących. Dla najlepszych z nich przewidziano atrakcyjne nagrody!

Impreza ta nie odbyłaby się bez pomocy Michała Andrzejewskiego, właściciela sklepu Planszowisko, który niedawno powstał w naszym mieście. Sam Michał od lat pasjonuje się grami tego typu, gra w nie, a także tworzy do nich figurki. Dzięki współpracy z nim podczas tego wydarzenia będziecie mogli zaznajomić się z najpopularniejszymi grami planszowymi ostatnich lat. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku.

SDK „Kopernik”

sobota 16 grudnia

godz. 11.00 – 20.00

wstęp 15zł

Wydarzenie na Facebooku

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.