„Jacek Kaczmarski o wolności” w aranżacji Mateusza Nagórskiego

Mateusz Nagórski jeden z najlepszych naśladowców i kontynuatorów twórczości Jacka Kaczmarskiego zagra w Legnicy 12 grudnia w teatralnej restauracji „Caffe Modjeska”. 

Mateusz Nagórski jest znany legnickiej publiczności z m.in. występu na Wieczorze z Bardami w 2015. Artysta nie tylko odtwarza twórczość Wielkiego Nieobecnego Barda ale także ją uzupełnia i rozwija. Świadczy o tym choćby pierwsza płyta „Skruchy i erotyki dla Ewy” złożona z wierszy Jacka Kaczmarskiego z muzyką stworzoną przez Matusza Nagórskiego i Andrzeja Dębowskiego w duchu twórczości zmarłego Barda. Jest to kilkanaście z setek utworów jakie Jacek napisał, lecz nie zdążył ich muzyki i zgrać. Druga płyta „W świecie baśni” stanowi pieśni dobrze znane i wykonywane przez Kaczmarskiego. Taka koncepcja wydawnicza jest głęboko przemyślana według M. Nagórskiego – zachowaniem uczciwym i w porządku wobec Kaczmarskiego – tłumaczy artysta w wywiadzie dla widowni na Wieczorze z Bardami 2015 w Legnicy.

 „Jacek Kaczmarski o wolności” to pogram, który został świetnie przyjęty przez słuchaczy i zostanie zaprezentowany na koncercie w Legnicy. Składa się z powszechnie znanych utworów Jacka Kaczmarskiego, poruszających tematykę wolności oraz zachowań jednostki w sytuacji ograniczenia wolności. Piosenki z programu stawiają pytania o to, co z odzyskaną wolnością można i należy robić – Jacek Kaczmarski przygląda się w nich również czasom po transformacji ustrojowej w 1989 roku, a także wpływom mechanizmów dziejowych na czasy współczesne. Operując często na konkretnych przykładach historycznych – przekazuje jednocześnie ponadczasowe prawdy o ludzkiej naturze – tłumaczy Matusz Nagórski.

Artysta także kończy pracę nad trzecim albumem „Mój Zodiak” będący drugim przedsięwzięciem, w którym artysta umuzycznia wiersze Jacka Kaczmarskiego. Na płytę składają się piosenki do wierszy Jacka Kaczmarskiego opisujące ludzkie charaktery i postawy wobec rzeczywistości w skojarzeniach z cechami znaków zodiaku. Bez wątpienia na koncercie będziemy mieli okazje zapoznać się z wybranymi utworami promującymi najnowszą płytę.

Koncert gościnnie rozpocznie nasz lokalny artysta zanany z bardowskiej stylistyki Bartosz Badtke. Muzyk czterokrotnie wykonywał utwory Jacka Kaczmarskiego podczas legendarnych „Wieczorów z Bardami” .

Bilety do nabycia w cenie 20 zł w przedsprzedaży w:

Caffe Modjeska (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, rynek 39)

Sklepik z Marzeniami (Legnica, Najświętszej Marii Panny 14)

oraz w cenie 25 zł w dniu koncertu przed wejściem.

12 grudnia 2017, godz.18:30 restauracja „Caffe Modjeska” (Teatr imienia im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, rynek 39).

Koncert Mateusza Nagórskiego w pieśniach Jacka Kaczmarskiego

Bartosz Badtke – Obława (cover Jacka Kaczmarskiego)

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.