„Twarze, lica, rysy” zainaugurowały jubileusz Muzeum Miedzi (relacja)

Muzeum Miedzi w Legnicy obchodzi w tym roku jubileusz 55 lat swojej działalności. Z tej okazji przygotowało wystawę portretów „Twarze, lica, rysy”, której oficjalne otwarcie miało miejsce piątek (24 listopada). Wystawa stanowi aneks do zbliżającej się 14 grudnia głównej wystawy jubileuszowej „55*55”. 

Ekspozycja złożona jest z ponad 150 portretów pochodzących ze zbiorów Muzeum. Wystawa prezentuje oblicza ludzkie przedstawione w malarstwie, rzeźbie, medalierstwie oraz na monetach. Ujrzeć możemy portrety reprezentacyjne a także prywatne.  Wystawa charakteryzuje się szerokim przekrojem tematycznym, epokowym oraz form artystycznych. Zobaczyć możemy m.in. portret ostatniego z władców Piastowskich Jerzego Wilhelma, Kardynała Richelieu, poczet wizerunki władców polskich i śląskich na monetach i medalach, reprezentację najwybitniejszych bohaterów narodowych w sztuce numizmatycznej (z XVIII i XIX wieku oraz okresu międzywojennego), portrety i autoportrety wybitnych Legniczan, czy prace socrealistyczne.

Jest to tylko część bogatej i zróżnicowanej wystawy, z którą można się bliżej zapoznać w najbliższych miesiącach w godzinach otwarcia Muzeum Miedzi.

 

1 Trackback / Pingback

  1. “55/55” – wernisaż jubileuszowej wystawy Muzeum Miedzi – Laik art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.