TZN Xenna i jej punkrockowa historia Polski 1981 – 2017 już w piątek

W najbliższy piątek w klubie Spiżarnia zagra legendarna punkrockowa formacja TZN XENNA, która przedstawia w sowich utworach historie naszego narodu z lat 1981 – 2017. 

Koncert wieńczy wystawę „Pamięć i duma”  upamiętniający 73 rocznicę Powstania Warszawskiego autorstwa Krzysztofa „Zygzaka” Chojnackiego – lidera TZN XENNA.  Zygzak podczas koncertu  za pomocą muzyki będzie chciał ukazać emocje związane z dorastaniem w PRL-owskiej rzeczywistości, a także związane z obecnymi czasami. Artysta specjalnymi zapowiedziami będzie przybliżać  także tło historyczne i okoliczności powstania utworów.

Kto jeszcze nie widział wystawy „Pamięć i duma”,ma na to jutro ostatnią szanse. Autor wystawy w swoich pracach przedawnił autorską wizje z epizodów Powstania Warszawskiego w skali 1:35. Makiety wykonane zostały z niezwykłą dokładnością, przy użyciu prawdziwych surowców (m.in. drewniany strop powstał w drewna a cegły ze specjalnych skalowanych cegiełek), co wywarło wrażenie na odbiorcach. Następnie na podstawie perfekcyjnie dopracowanych mankiet Krzysztof „Zygzak” Chojnacki przygotował zdjęcia, które w znacznym przybliżeniu ukazują detaliczność makiet i sprawiają wrażanie autentycznych zdjęć z Powstania Warszawskiego. – relacje i zdjęcia z wernisażu wystawy można zobaczyć tutaj.

 

 

A oto album TZN XENNA „Ciemny pokój”, który możecie sobie przesłuchać (źródło YouTube)

 

15 września, klub Spiżarnia (Legnica, ul. Piastowska 1), godz. 20.00.

bilety do nabycia przed wejściem do klubu w cenie 25 zł.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.