Teatr od podszewki – wernisaż wystawy „Teatr 40”

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy obchodzi 40 lecie swojej profesjonalnej działalności, a także 175 lecie istnienia budynku.

Na tę okazję przygotowano wystawę w jego głównym gmachu, na którą składają się – elementy scenografii, przedmioty oraz stroje z różnych sztuk wystawianych przez cały okres jego działalności, zdjęcia z różnych ważnych momentów Teatru, są także prezentacje multimedialne. Pracownicy teatru oprowadzają po całym budynku opowiadając różne ciekawe historie związane z ich pracą, pokazują miejsca te znane publiczności – scena, widownia, ale także te zamknięte dla widzów – maszynownia pod sceną, strych, magazyn, sprzęt, który wykorzystywano dawniej oraz użytkowany obecnie, a także różne interesujące zakamarki skryte w ciągnących się korytarzach Teatru. Imponujący rozmiar obiektu jest tak duży, że łatwo się zgubić w nim samemu.

Uwaga. Jak informują włodarze Teatru- wystawa wycieczka będzie powtarzana, o czym poinformujemy na naszym portalu. Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia galerii z wernisażu.

 

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Wystawa „Teatr 40” ostatni raz przed wakacjami. – Laik art
  2. Podwójne Dno zagrało przed Teatrem na otwarcie obchodów 40-stego jubileuszu Teatru – Laik art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.