Legniczanin potrafi – Cynamonowy Ogród udowodnił to!

Cynamonowy Ogród to nowa legnicka formacja muzyczna, która udowodniła na portalu Polak Potrafi, że Legniczanin też potrafi przekonać do swoich pomysłów i osiągnąć cel.

            Cynamonowy Ogród to nowy legnicki zespół złożony z czterech muzyków, których mogliśmy wcześniej usłyszeć różnych rodzimych kapelach: Alberta Pyśka (gitara, wokal), Łukasza Kozłowskiego (gitara solowa), Damiana Kosteckiego (bas) i Marcina Tokarskiego (perkusja). Pomysł na założenie Cynamonowego Ogrodu jako luźnego projektu muzycznego powstał jeszcze w 2014 roku, lecz faktyczne założenie bandu i pierwsze koncerty miały miejsce w 2016 r w „Caffe Modjeska”. Niewiele osób wcześniej słyszało o Cynamonowym Ogrodzie a o swojej muzyce na portalu Polak Potrafi zespół napisał lakonicznie: Cynamonowy Ogród ciężko osadzić w konkretnym gatunku muzycznym. Niektórzy pewnie dostrzegą podobieństwa w naszej muzyce do Myslovitz, Republiki, czy też Comy. Zabawę w skojarzenia jednak pozostawiamy odbiorcom.

            Zespół był zdeterminowany do samodzielnego wydania płyty z dziewięcioma autorskimi utworami. Omijając producentów i wydawców postanowili uzbierać fundusze poprzez portal „Polak Potrafi” oraz promocje wydarzenia przez media społecznościowe. Muzycy pełni optymizmu walczyli z czasem i przyglądali się, jak ich konto stopniowo się zapełnia. Jak przyznaje wokalista zespołu „Przy okazji realizacji projektu usłyszeliśmy wiele ciepłych słów. Ludzie doceniali, że robimy coś aby zrealizować nasze plany a nie tylko siedzimy na ławce w parku i o tym gadamy”. Ostatecznie całą sumę pieniędzy 5300 zł (a nawet 102% kwoty) udało się uzbierać już dwa dni przed końcem terminu. Muzycy zadbali o swoich darczyńców i w podziękowaniu obiecali przekazać różne nagrody zależne od wysokości wsparcia m.in: podziękowania w mediach społecznościowych, przypinki zespołu, koszulki, płyty z autografami (za wsparcie w wysokości 35 zł), zaproszeniem na próbę. Już powyżej 40 zł nazwisko darczyńcy zostanie uwiecznione w podziękowaniach na płycie. Natomiast za wsparcie powyżej 1000 zł zespół obiecał zgranie prywatnego koncertu (i taka kwota też się pojawiła). Informacje szczegółowe z „polak Potrafi” tutaj 

A co powiedzieli muzycy Cynowego Ogrodu tuż po zebraniu środków?

Jakie emocje?

Łukasz Kozłowski (z promieniującą radością w głosie) Jest to ogromna radość. Jeszcze do mnie to nie dochodzi (śmiech). Choć wierzyłem od początku, że nam się udam – inaczej byśmy nie próbowali zrealizować tego pomysłu, to naprawdę niezmiernie się cieszę. Teraz chcemy podziękować wszystkim ludziom za wsparcie i będziemy przygotowywać obiecane nagrody i podziękowania – a jest ich naprawdę dużo. Czeka nas ceremonia oficjalnego przecięcia kabla od mojej gitary – które obiecaliśmy uwiecznimy na video jak nam się uda zebrać pieniądze (śmiech), prywatny koncert, no i wydanie płyty.

Albert Pyśk

Jest to naprawdę fajne uczucie, choć od początku wierzyliśmy, że nam się uda. Bardzo dziękuje wszystkim osobom, które zechciały nam pomóc i spełnić marzenie. Pomogło naprawdę wiele osób, których nawet nie znam. Pomyśleli sobie, że jest to fajna idea i wsparli nas, za co jestem ogromnie wdzięczny.

Jakie są dalsze plany Cynamonowego Ogrodu?

Zebranie środków to dopiero jeden z etapów. Teraz czeka nas mix i master nagrań oraz sprawy związane z wydaniem albumu. Pragniemy także dziękować i nagrodzić osoby, które nas wsparły.

A koncerty?

Z pewnością koncert prywatnym który obiecaliśmy w nagrodzie. Obecnie sytuacja z występami wgląda kiepsko. Trudno nam się zgrać czasowo a wszystkie festiwale w tym roku są obstawione. Dopóki nie mamy jeszcze wydanej płyty to i tak nie możemy zgłaszać się na większość festiwali. Bez płyty nie da się zbyt dużo robić. Jednak jej wydanie do czerwca tego roku, daje nam przepustkę do udziału w różnych festiwalach w przyszłym roku i taki właśnie mamy plan.

Panowie! Jeszcze raz gratulujemy i życzymy wielu udanych koncertów!

Tekst: Dawid Stefanik

Ikonografia źródło -fanpage zespołu

Cynamonowy Ogród – Fotografie (źródło YouTube)

 

2 Komentarze

  1. mama,tata,wujek,stryjek i paru kolegów zrzuciło się na płytę zespołu,ciekawe co z tego wyniknie,bo wydanie płyty to jedno a zainteresowanie kogos nia to drugie,w kazdym razie żebry po znajomychsię opłaciły,teraz pora zainteresowac kogokolwiek tymi nagraniami;););)

  2. Panie Janku (a może Januszu? ;-)), z Pana to musi być smutny frustrat i może nieudacznik jakiś. A nóż widelec się komu coś uda, to trzeba mu podciąć skrzydła. A co, taka domena Polaka, żeby drugiemu przypadkiem się nie poszczęściło. Niech sobie chłopaki marzenia spełniają, co komu do tego? Szczególnie, że grają całkiem przyjemnie. Zrób chłopie coś sam, pochwal się tym i wtedy publikuj komentarze. Pozdrawiam Uciśnionego.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Cynamonowy Ogród – koncert na premierę płyty Grafonomalie – Laik art
  2. Cynamonowy Ogród – koncertowa premiera płyty – Laik art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.