Ruszamy z naborem kapel i solistów na koncert „Sound War II – recorded”!

Muzyczna bitwa ponownie nadchodzi do Legnicy! Tym razem koncert będzie jednym wielkim planem filmowym!  Impreza odbędzie się już 26 maja, lecz na zgłoszenia chętnych wykonawców czekamy do 17 kwietnia.
Co gwarantujemy:
 • to co zawsze – czyli świetną kilkugodzinną muzyczną zabawę dla wszystkich obecnych 🙂
 • nagrody dla zwycięzców o łącznej wartości ponad 1000 zł!
 • dokonania profesjonalnej rejestracji audiowizualnej waszych koncertów (materiały będą do Waszej dyspozycji)!

Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie wraz z STK Sproject i współpracy ze Spiżarnią organizuje kolejny projekt muzyczny w naszym mieście. „Sound War II – recorded” stanowi połączenie kilku zrealizowanych z powodzeniem imprez muzycznych, naszego autorstwa, w jeden nowy, większy projekt. Ideą jest szeroka promocja i wsparcie lokalnych twórców muzyki oraz organizacja kolejnej niezapomnianej alternatywnej imprezy. Zachęcamy do wzięcia udziału w naborze!!! Szukamy zarówno nowych formacji (wielu muzyków zaliczyło swój sceniczny debiut właśnie na imprezach organizowanych przez LAiK) oraz kapeli (i solistów) już istniejących od dłuższego czasu.

Norbert Sierschyński -jedyny solista na Sound War 2016 a zarazem zwycięzca przeglądu

Koncert „Sound War II – recorded” rozebrany na części oznacza:

 • Koncert – a w zasadzie kilka koncertów, gdyż nasze imprezy trwają nawet 6 godzin! To nie tylko możliwość zaprezentowania się muzyków dla szerszej publiczności na alternatywnym koncercie i zgarnięcie kilku fleszy od mediów. To niepowtarzany klimat imprezy, który to Wy tworzycie – niezwykła widownia i energetyzujący cały klub muzycy, a spontaniczne pomysły i reakcje kreślą scenariusze naszych imprez. Kto był, ten wie. Kto nie był, niech się przekona!

 

 • Sound War II (Sound War – relacja)- to druga edycja „bitwy dźwięków”, gdzie muzycy będą walczyć o nagrodę publiczności. Podobnie jak w tamtym roku widownia (w tym muzycy i organizatorzy) wybierze spośród artystów swoich faworytów, na których czekają nagrody:
 1. gromkie brawa publiki, chwała i sława, gratulacje od organizatorów i dyplom!
 2. dorzucamy jeszcze parę złotych: I miejsce 500 zł, II miejsce 300zł, III miejsce 200 zł.
 3. zwycięzca otrzyma ponadto dodatkową, obfitą nagrodę od RockBurgera

 

 • recorded – jest to nawiązanie do Projektu Live, który zrealizowaliśmy pod koniec 2015 roku. Ideą jest rejestracja całego koncertu – video i audio – przy pomocy doświadczonych fachowców wyposażonych w specjalistyczny sprzęt! Pokażemy nie tylko jak grają artyści, lecz także jak bawi się publika. Dążąc do doskonałości zadbaliśmy o poprawę jakości nagrań względem naszego pierwszego przedsięwzięcia (to dzięki m.in. wykorzystaniu konsoli wielośladowej i większych możliwości masteringowych oraz ilości i jakości kamer). Są to pionierskie przedsięwzięcia w skali naszego regionu, które mają na celu wsparcie naszych rodzimych kapel! Liczymy, że zrealizowany materiał nie będzie tylko świetną pamiątką, lecz pomoże w promocji Waszej muzyki i rozwoju kariery!

A to przykładowe fragmenty z „Live”

Overange

Bracia Wright

Zapraszamy muzyków tworzących dźwięki, w każdym dowolnym gatunku, bandy i solistów. Dzielcie się informacją ze znajomymi i razem zróbmy sobie koncert, jaki tylko chcemy!

Powodzenia

Ekipa LAiK i Sproject

Zasady rejestracji kapel i solistów (planujemy zakwalifikowanie 6 kapel/solistów, co jednak może ulec zmianie) – termin do 17 kwietnia.

 1. Zgłoszenia wysyłamy na adres laikartartysci@gmail.com w tytule wpisując nazwę formacji.
 2. W treści załączamy:
 • krótki opis tworzonej muzyki i siebie
 • jak posiadacie to Wasze logo, adresy stron, filmiki na YouTube (opcjonalnie, nie jest to wymagane!)
 • numer telefonu kontaktowego
 • ewentualne pytania, pomysły, czy co tam sobie chcecie nam przekazać 🙂

3. Czekamy na ogłoszenie wyników naboru (do 19 kwietnia)


Serdecznie dziękujemy za szczere chęci wsparcia naszej inicjatywy sponsorom imprezy, bez których nie moglibyśmy zrealizować przedsięwzięcia w takim wymiarze:

Pani Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Elżbiecie Stępień (sponsor nagrody głównej)

Centrum Druku 4KOLORY (Jordana 18)

Szkole Muzycznej YAMAHA (Legnica, NMP 18)

ROCK Burger (Bankowa 3)

Pani Wiceprezydent Legnicy Dorocie Purgal

Panu Michałowi Huzarskiemu przewodniczącemu legnickiego SLD

Sklepik z Marzeniami  (NMP 14 a-d)

Zielarni na Zdrowie (Młynarska 7a2)

Jakby ktoś po przeczytaniu tego artykułu, chciał jeszcze dołożyć swoją cegiełkę do naszej inicjatywy, to prosimy o kontakt tutaj 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.