Kali • Krime Story Tour • Legnica

W piątek 3 lutego o godzinie 20:00 na scenie Spiżarni wystąpi Kali ze swoim nowym albumem „Krime Story”.
Krime Story –to  album polskiego rapera Kaliego, którego premiera odbyła się 22 kwietnia 2016 roku. Projekt płyty został oparty na książce pod tym samym tytułem, która ukazała się w grudniu 2015. Autor  płyt „50/50”, „Gdy Zgaśnie Słońce” czy „Sentymentalnie” debiutuje w roli…prozaika! Zawiła kryminalna intryga, ciężki klimat brudnych ulic „śląskiego miasta grzechu” z tłem wnikliwego socjologiczno-obyczajowego raportu ze środowiska egzystencji młodych ludzi w Polsce. Jak cienka granica dzieli dobro od zła? Kiedy człowiek zmienia się w bestię? Czy w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze bezwarunkowa miłość?

Fragment noty biograficznej Marcin Gutkowski aka Kali

Pierwsza przygoda z muzyką zaczęła sie w 1998 r kiedy to Kali spotkał na swojej drodze Klicza z krakowskiego hip-hopowego składu Intoksynator. Znajomośc z Intoksynatorami wytworzyła w Kalim chęć wyrażenia oraz podzielenia sie poprzez rap swoimi odczuciami co spowodowało zapisanie pierwszej 16 wersowej zwrotki do kawałka pt ” Co Ty Na To „. Efektem współpracy było zaproszenie Kaliego aby dostąpił do ekipy INS . Razem z Bastkiem i Kliczem, po raz pierwszy staje na scenie z mikrofonem w dłoni , powstają pierwsze utwory , wtedy wszystko sie zaczyna.
Współpraca z Intoksynatorami nie trwała długo aczkolwiek Kali wynosi z niej cenne doświadczenia . Mniej więcej w tym samym czasie spotyka Tadka działającego w DMF ( Dwóch Małoletnich Fachowców –  twórce pierwszego nielegalu krakowskiego) . Wydarzenia, które rozegrały się pośród zabytkowych kamienic Krakowa ukształtowały w Kalim jeszcze większą chęć ekspresji oraz niepohamowaną potrzebę opisywania swoich przeżyć.

Źródło YouTube

Bilety można nabyć w Spiżarni oraz Galerii Satyrykon w cenie 30/35 zł oraz przed wejściem na koncert w cenie 40 zł.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.